Cesty domů s dětmi

Co mají na Vánoce společného herci ze seriálu Cesty domů Simona Postlerová, Iva Kubelková a Vladimír Kratina?
Cesty domů, Cesty domů s dětmi 1
Cesty domů, Cesty domů s dětmi 1

Vánoce s dětmi Ivy Kubelkové

Vánoce si neumím představit bez dětí. S nimi mají tyto krásné svátky úplně jiný rozměr. Včera jsme dávaly s Kájou a Natálkou za okno obálky pro Ježíška. Přes noc si je vzal, z čehož měly holčičky velkou radost a teď jsou napjaté, co jim přinese. Starší Natálka si moc přeje orientální kostým princezny Jasmíny, mladší Karolínka Mickeyho Mouse a Minnii. Už jsme nazdobily celý dům, stromeček budeme strojit den předem, aby na Štědrý den už bylo všechno hotovo. Zpíváme koledy, díváme se na pohádky. Já jsem se vždycky těšila na Tři oříšky pro Popelku, ale holčičky ji mají na DVD a docela často si ji pouštějí, takže tuto pohádku už nemám spojenou jen s Vánocemi. A teď si oblíbily Mrazíka. Karolínka má největší zážitek z toho, jak medvíďata sbírají houby, starší Natálka už prožívá to, co se děje Nastěnce. Vánoce s dětmi si moc užívám. Pokaždé si říkám, že dárků koupím jenom pár, ale pak přijdu do hračkářství a nedá mi to. Kupuju je průběžně a pak jich je stejně hromada, protože rozzářené dětské oči pod stromečkem jsou pro mě na Vánocích to nejhezčí.

 

Jiskra v oku Vladimíra Kratiny

Vánoce trávím tradičně a každý rok stejně. Dárky dostávám standardní a dělím je na měkké a tvrdé. Každý rok připravuju 23. prosince bramborový salát, což je moje specialita. Na Štědrý den máme v poledne houbového kubu a pak nic nejíme, abychom viděli zlaté prasátko. A každý rok, už snad dvacet let, vyrážíme zhruba kolem jedné hodiny s kamarády a kolegy na Střelecký ostrov. Je to akce pro tatínky s dětmi, aby měly maminky čas doma všechno dodělat a přichystat. Děti venku pobíhají, my tatínkové si s sebou pokaždé přineseme lahvičku slivovice nebo něčeho podobného a navzájem koštujeme. Původně jsme tam chodívali pouštět kapry do Vltavy. Ale když jsme se dozvěděli, že kapři naši záchrannou misi možná ani nepřežijí, tak jsme od toho upustili. Když už je nám zima, jdeme do nějaké příjemné restaurace. Chodívali jsme do jedné osvěžovny u Národního divadla, ale tu zavřeli, tak budeme muset najít jinou. Domů se vracíme až tak kolem čtvrté nebo páté, my tatínkové už trochu s jiskrou v oku a příjemnou náladou. Na to se každý rok moc těším. Jinak Vánoce si neumím představit bez toho, že budeme všichni doma a pohromadě.

 

Vánoční vzpomínky Simony Postlerové

Pro mě Vánoce neznamenají stres, ale naopak krásné období, jsou to dojemné svátky, úžasné chvíle, vnímám je jako oslavu narození Ježíše a mám je vždy spojené s návštěvou kostela. Na Vánoce moc ráda vařím, těším se, až budu připravovat bramborový salát. Zásadně ale nepeču cukroví, k tomu jsem nikdy nezískala vztah, vždycky nám ho pekla babička. Přeju si hlavně to, abychom byli zdraví, to je nejdůležitější. Moc ráda vzpomínám na Vánoce, když byly děti malé. Místo, aby psaly Ježíškovi, tak mu svá přání nakreslily. Dodnes mám ty obrázky schované. Strašně ráda jsem je pak při rozbalování dárků pozorovala, líbilo se mi, jakou z nich měly pokaždé radost. Mnohem raději dárky dávám, než dostávám. Všem svým blízkým udělám kdykoliv radost knihou, na ty si potrpíme všichni. Snažím se o dárku přemýšlet, abych se maximálně trefila do vkusu a přání toho, komu ho kupuju. A pokaždé dárek krásně zabalím a načinčám, to mě moc baví.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama