Doktor v bílém trochu jinak

Jakub Vencl, kterého hraje Ladislav Hampl, je asi největším záporákem seriálu Cesty domů. Jen málokdo z diváků nepřál ambicióznímu doktorovi sádrovou pomstu, kterou na něj vymysleli jeho tři kolegové z nemocnice.
Cesty domů, Doktor v bílém trochu jinak, 7
Cesty domů, Doktor v bílém trochu jinak, 7

Naopak kolegové herci se svým kamarádem soucítili a litovali jej kvůli tomu, co musí kvůli natáčení podstoupit. Byli zvědaví, jak se bude Láďa měnit v sádrového golema, a někteří z nich pronesli na jeho adresu pár vtipných poznámek. Například kostymérky prohlašovaly, že v rámci šetření se produkce rozhodla, že Láďa už bude nadále hrát jenom v sádrovém krunýři. Na jiný kostým už v seriálu prý nemá nárok.

Dva záchranáři začali Láďu fačovat už v půl sedmé ráno. Nejdřív běžnými obinadly, pak obinadly se sádrou. „Nikdy jsme nesádrovali v tak velkém rozsahu, navíc dneska se dost často na zlomeniny používají ortézy, nebo se kombinuje sádra a obinadla. Takže tahle akce pro nás byla velká premiéra,“ říkali. Ruce omotali Láďovi  sádrovými obinadly kolem dokola, ale při sádrování hrudníku měli strach, aby – až na něm hmota ztuhne – mohl herec dobře dýchat, proto postupovali opatrně. Sádru mu dali jen dopředu a vzadu mu krunýř jen stáhli obinadly. I hlavu mu chtěli omotat raději pouze obinadly. Ale protože mu na ni měl podle scénáře jeden z doktorů poklepat, nakonec ji Láďovi zasádrovali taky. Dali kolem ní ale dlahu, stejnou, jakou zpevnili krunýř v podpaží, aby se v něm herec mohl hýbat a sádra se nelámala.  

Když byl Láďa celý v bílém krunýři, natáhl se v ateliéru na jedno z nemocničních lůžek, aby sádra uschla. „Jako kluk jsem měl nohu v sádře, což se ale s touto sádrou nedalo porovnat. Je to zvláštní pocit, myslel jsem, že se budu cítit víc nepříjemně. Zatím mě nic netlačí ani nebolí, jen v tom krunýři, který mám na hlavě, hůř slyším. Mít ale někdo fobii z uzavřeného prostoru, asi by mu nebylo moc dobře. Já naštěstí takový problém nemám,“ vysvětloval Láďa. A na chvíli usnul. Záchranáři se tomu trochu divili. „Když sádra tuhne, je v ní velké horko, on ji má téměř na půlce těla, musí to být hodně nepohodlné, a přesto dokázal usnout,“ kroutili hlavami.

Když přišel čas na Láďovy obrazy v sádře, režisér Jaromír Polišenský štáb i herce popoháněl, aby si pospíšili a pracovali co nejrychleji. I Láďa doufal, že se obrazy stihnou natočit dřív, než si bude muset odskočit. Naštěstí nenastala žádná komplikace a všechno dobře dopadlo. Přesto musel herec strávit v sádrovém krunýři několik hodin.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama