Já na bráchu, brácha na mě

..aneb První natáčecí den Hany Igondy Ševčíkové
Cesty domů, Já na bráchu, brácha na mě, 2
Cesty domů, Já na bráchu, brácha na mě, 2

Že sourozenci mohou být povahově každý úplně jiný, o tom jste se mohli přesvědčit ve 35. díle. V něm jste se seznámili s Martinou Neumannovou, vstřícnou a laskavou sestrou Jakuba Vencla. Hraje ji Hana Igonda Ševčíková.

 

Martina se v Hradišti objevila proto, aby urovnala spor se svým bratrem Jakubem. Ten jí nemůže zapomenout, že po rozvodu rodičů zůstala s otcem, který jí po své smrti všechno odkázal, zatímco on žil s matkou. Martina se s matkou dlouho neviděla, ví jen, že je nemocná. Jediný kontakt mezi nimi je ten, že Martina matce každý měsíc posílá peníze jako přilepšení k důchodu. Vzájemné vztahy by ale chtěla urovnat a s matkou se chce sejít. Jenže její bratr Jakub se snaží setkání obou žen zabránit. V dalších dílech se postupně dozvíte proč.

 

Hanku Ševčíkovou má většina diváků zafixovanou jako blondýnu. Proto ji někteří členové štábu málem nepoznali. „Hnědý přeliv jsem si nadělila poslední den mé oficiální mateřské dovolené, což bylo víc než před rokem. Oficiální říkám proto, že jsem průběžně pracovala, i když jsem se starala o naší dnes tří a půlletou Marušku. Ale chtěla jsem nějakou změnu. A s novým účesem jsem spokojená,“ líčila Hanka, když se objevila úplně poprvé ve vysočanských ateliérech.

 

Během prvního natáčecího dne ji čekaly dost vypjaté scény s jejím seriálovým bratrem Jakubem. „Přiznávám, že jsem byla nervózní. Z dabingu jsem znala režiséra Jaromíra Polišenského, ale Láďu Hampla, který hraje Jakuba, jsem viděla poprvé. Což je ze začátku trochu náročné. Nemyslím tím seznámit se s novým kolegou, ale sehrát se a zjistit, jak na sebe navzájem reagujete. A vyrovnat se s tím, že natáčení se pořád přerušuje. Obzvlášť když točíte nějaké emotivní scény, je těžší udržet se v tom správném rozpoložení. Ale na to jsem si rychle zvykla a už další natáčecí den jsem měla pocit, že se nehádám s Láďou Hamplem, ale se svým protivným seriálovým bratrem Jakubem. A neměla jsem problém hádat se s ním pořád dokola,“ smála se Hanka.

 

I přes počáteční nervozitu Hanka do seriálové rodiny rychle zapadla. „Známe to všichni, s každou další rolí začínáme zase od začátku a často i s novými kolegy. Já s tím ale nemám problém, jsem hodně komunikativní a extrovertní typ. To mám se svou seriálovou postavou společné. Stejně jako Martina, i já mám ráda lidi a ráda pomáhám, obě jsme vstřícné a chápavé a dokážeme druhým naslouchat. Společné máme i to, že Martina má mladšího bratra, protože já mám mladší bratry dva,“ vysvětlovala herečka.

 

Martina je naprostý opak svého seriálového bratra Jakuba. Myslí si Hanka Ševčíková, že je vůbec možné, aby byli dva sourozenci tak odlišní? „Určitě je to možné. Přestože mají stejné rodiče a stejnou výchovu, v každém z nich mohou převládat jiné geny. My máme s bratry taky každý trochu jinou povahu, ale na rozdíl od Venclových spolu všichni vycházíme hezky. Umím si představit i to, že rodiče někdy nevědomky upřednostňují jedno dítě před druhým, i kdyby to bylo jen v maličkostech. Našla bych ve svém okolí rodiny, které mají podobně složité vztahy,“ říkala Hanka Ševčíková.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama