Když na plac přijde vicemiss

Modelka a moderátorka Iva Kubelková je jednou z nových postav seriálu. Hraje tu povrchní a sexy lékařku Alici Dvořákovou, dceru ředitele, která rozvíří vztahy na kardiochirurgii. Jaký byl její první natáčecí den?
Cesty domů, Iva Kubelková, Alice Dvořáková, 3
Cesty domů, Iva Kubelková, Alice Dvořáková, 3

Iva Kubelková se poprvé na place objevila začátkem prosince. Měla tenkrát jeden obraz, v němž se dramaticky seznámí se Soňou a Ríšou a zažije pořádný trapas. Nadává před nimi na Rudolfa Bernáta a prohlásí, že je kretén, aby vzápětí zjistila, že si stěžuje právě jeho dětem. Obraz se ten den točil jako úplně poslední, a protože Iva už sice má herecké zkušenosti, ale jako modelka – je vicemiss České republiky z roku 1996 – a moderátorka se pohybuje v trochu jiných vodách, byli na ni všichni na place hodně zvědaví. Někteří pánové ji nedočkavě vyhlíželi a přiznali se, že se před tímto obrazem dokonce znovu navoněli.

 

Když Iva vyšla z maskérny a kostymérny, všichni před sebou měli dokonalý obraz sebevědomé doktorky, která si je přesně vědoma toho, jak na své okolí – obzvlášť na muže – působí. Charakteristiku postavy zdůrazňovalo i oblečení – zatímco Pavla Vitázková jako doktorka Soňa nosí volné bílé doktorské kalhoty, Iva – Alice je má naopak obepnuté. „V bílém plášti a kalhotách se cítím dobře,“ říkala nová posila seriálu.

 

Iva přiznala, že první den na place měla trochu trému. „Není úplně jednoduché naskočit do rozjetého vlaku, přijít do party lidí, kteří už spolu nějaký čas pracují a jsou sehraní a spřátelení a vy mezi ně musíte strčit hlavu. Naštěstí jsem z Velmi křehkých vztahů znala Honzu Zadražila, to byl můj záchytný bod. Ale i Pavla Vitázková a Láďa Hampl, které jsem poznala až tady, jsou moc fajn,“ smála se.

 

Tréma z Ivy ale rychle spadla, protože obraz, který měla před sebou, byl sice dramatický, ale vtipný. Když jej režisér s herci zkoušel, Iva – Alice se v jednu chvíli přiblížila až těsně k Ríšovi, říkala svou repliku a při tom mu z ruky drze vzala hrnek s kafem, které si právě uvařil. Režisérovi se Ivin nápad, který podtrhuje neomalenost této postavy, líbil, tak jej ve scéně nechal.

 

Když byl obraz hotový, Iva Kubelková si svůj první den na place moc pochvalovala. „Pan režisér mě šetřil – měla jsem jen jeden obraz, ale příště už jich mám asi pět. Neměla jsem problém se v ateliéru zorientovat, protože z televizního moderování živého vysílání jsem vytrénovaná. Nedělá mi problém říkat jednu věc do jedné kamery, další větu do jiné a k tomu poslouchat několik příkazů najednou. Ale to neznamená, že bych byla nějaký suverén, k herecké profesi mám velkou úctu, a protože nejsem vystudovaná herečka, mám velký respekt před panem režisérem i některými kolegy,“ říkala.

 

„Jsem ráda, že jsem se tu potkala s Honzou Zadražilem, a doufám, že si zahraju i s Viktorem Limrem, kterého znám taky z Velmi křehkých vztahů. Ty skončily už před nějakým časem a musím říct, že mi natáčení docela chybělo. Proto jsem ráda, že si můžu zahrát Alici. Zatím to vypadá, že je spíš negativní postava, která pořádně zamíchá vztahy na kardiochirurgii a některé lidi bude asi hodně štvát. Je jasné, že to není žádná naivní holčička, spíš naopak. O to víc se na ni těším a jsem moc zvědavá, co ji v seriálu čeká dál,“ říkala Iva Kubelková.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama