Pat a Mat v Honzově garsonce

Jsou dny, které podle scénáře slibují zajímavé momenty. A nemusí to být jen pády do vody nebo honičky v autě. Dramatické nebo veselé chvíle můžou nastat i při obrazech, kdy je ve scénáři napsáno „skládání palandy“.
Pat a Mat v Honzově garsonce, 1
Pat a Mat v Honzově garsonce, 1

Ve 31.díle (vysílání ve středu 23.2.) jste viděli, jak se mezi Soňou a Honzou prolomily ledy a Honza dosáhl velkého ústupku. Soňa dovolila, že u něj Jonáš s Ivanem mohou poprvé přespat. Aby měli na čem, koupil klukům Honza palandu. A pak se ji – za odborné rady Roberta Vejnara – pokoušel dát dohromady. Když se tato scéna natáčela, byli jsme malinko škodolibě zvědaví, jak si herci se skládáním palandy poradí. Ale nakonec své kutilské schopnosti neměli moc šancí předvést. Zatímco Pavel Soukup seděl u stolu a rozvážně mudroval, Miroslav Etzler klečel na zemi a v podstatě jen přendaval hromadu prken sem a tam.

 

Mnohem zajímavější situace nastala, když se obraz dotočil. Rekvizitáři totiž museli palandu rychle složit, protože se zhruba za hodinu točil další obraz, v němž už na palandě sedí Jonáš s Ivanem a povídají si s tátou Honzou. Do bleskové brigády se kromě rekvizitářů zapojili i pomocná režisérka, fotograf a další členové štábu. A přesně podle rčení, že víc hlav víc ví, se u toho trochu dohadovali a skládali ji špatně. Ale i když byli úspěšní až na druhý pokus, zvládli dát palandu dohromady za 40 minut.

 

Zajímalo nás, jak jsou na tom se svými kutilskými dovednostmi samotní herci. Uměli by si s podobným úkolem poradit i ve skutečnosti, nebo by si počínali spíš jako Pat a Mat v oblíbením animovaném seriálu?

 

„Já jsem skládal za svůj život tři, čtyři postýlky a dvě palandy, takže moc dobře vím, co je to za práci. Jednou jsem dával dohromady předsíňovou trojkřídlou skříň. Byl k ní dost připitomělý návod a já ji postavil úplně obráceně a tohle veledílo jsem dokončil asi v pět hodin ráno. Takže jsem musel skříň celou rozebrat a postavit ji znova. Z čehož je jasně patrné, jaký jsem kutil. Cokoliv mám dávat dohromady, spíš zničím a ještě se k tomu dost často zraním, takže mně opravdu nemá smysl svěřovat podobné  úkoly. To samé je s autem. Kdykoliv jsem se na něm pokoušel něco spravit, rozbil jsem tři další věci,“ poctivě se přiznal Pavel Soukup.

 

„Já jsem hrozně nešikovný a kdykoliv jsem se snažil dát sám dohromady nějaký nábytek, byl jsem vždycky strašně zbrklej, naštvanej a celej zpocenej.  Myslím, že každý má dělat to, k čemu má dispozice. Proto bych ve skutečnosti dal na Vejnarovu radu a radši zavolal odborníka, než se s tím pachtil sám. Když někdo umí dobře smontovat nábytek, tak proč mu za to nezaplatit? Není pro mě problém vymalovat byt, s tím mám zkušenosti. Jednou jsem i tapetoval a několikrát jsem dostal ránu elektrickým proudem, protože jsem pokaždé zapomněl, že ze zdi čouhají dráty. Takže tapetovat a vymalovat bych zvládl, ale se dřevem pracovat neumím. Přitom bych to uměl rád, ale nemám trpělivost se to učit,“ líčil Miroslav Etzler.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama