Těšte se na nové postavy

I když se teď seriál Cesty domů několik týdnů nevysílá, neznamená to, že by jeho tvůrci a herci zaháleli. Naopak, do poslední chvíle před svátky natáčeli a po krátké vánoční pauze se do vysočanského ateliéru opět vrátili 3. ledna.
Cesty domů, Těšte se na nové postavy, Taťjana Medvecká
Cesty domů, Těšte se na nové postavy, Taťjana Medvecká

K nim se postupně přidali i čtyři známí herci, kteří ztvární čtyři nové postavy seriálu. Na koho se tedy můžete už za pár dní těšit?

 

Jako první nová postava se na place objevila modelka a moderátorka Iva Kubelková. V seriálu bude hrát sebejistou lékařku Alici Dvořákovou. Iva si hereckou profesi vyzkoušela už v seriálu Velmi křehké vztahy. Říká, že první role pro ni byla velká výzva, o to víc se těší na tuto druhou a naprosto odlišnou. „Jsem moc ráda, že Alice není žádná hodná a naivní slečna, ale že má ze začátku spíš blíž k negativní postavě. Čeká ji spousta dramatických momentů, na které se moc těším, protože bude o čem hrát. Když skončily Velmi křehké vztahy, po natáčení se mi stýskalo, proto jsem moc ráda, že jsem dostala roli Alice a že se můžu podílet na dalším seriálu,“ říká Iva.

 

Alicina otce a zároveň ředitele nemocnice Aleše Dvořáka, který si jde tvrdě za svým cílem, bude hrát Vladimír Kratina. Dvořák je ekonom, který doktořině moc nerozumí, ale ve svém oboru je skutečný odborník. A dokáže si leccos prosadit, i když se to ne každému zrovna líbí. Jaké asi budou slovní potyčky Aleše Dvořáka a docenta Rudolfa Bernáta, z nichž každý je zvyklý mít poslední slovo? „Přiznám se, že jsem žádný díl seriálu neviděl, protože televizi moc nesleduju. Ale moje postava vypadá zajímavě, tak jsem zvědavý, jak se bude vyvíjet, a těším se na další natáčení,“ řekl Vladimír Kratina.

 

Klidnou domácnost Kosíkových mužů obrátí vzhůru nohama Jarmila Zemanová, maminka zdravotní sestřičky Helči. Poněkud komické postavy učitelky, která všechno myslí dobře, se bravurně zhostila Taťjana Medvecká. „Zatím jsem četla jen pár dílů a netroufám si odhadnout, kam se postava Jarky bude ubírat. Nerada bych ale, aby působila prvoplánově ziskuchtivě, aby byla moc jednoznačná, to by přece tak chytrý člověk, jako je Petr Kosík, prokoukl. Nemyslím si ani, že je to odstrašující příklad pro všechny potenciální zetě. Podle mě je Jarka moc milá osoba – a tak k té roli přistupuju,“ smála se herečka. 

 

Poslední novou postavou bude Karel Navrátil. Muž, který hodně změní život Lídy Bernátové a výrazně ovlivní i její postoj k sobě samé. Roli Karla přijal Oldřich Vlach. I on se přiznal, že žádný díl Cest domů nestihl vidět a že o své postavě ví zatím naprosté minimum. Ale před natáčením vyzpovídal Jitku Smutnou, která mu odhalila pozadí rozpadlého manželství Lídy a Rudolfa Bernátových, a tím ho uvedla do rozehrané situace. „Potřeboval jsem si ujasnit nějaké detaily, abych věděl, s jakou jiskrou v oku mám Navrátila hrát,“ vtipkoval Oldřich Vlach.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama