Když mám pět minut...

Odpočívej!!! Udělej si čas na odpočinek předtím, než se zhroutíš! Každý potřebuje občas načerpat energii a vypnout z pracovního rytmu. Pokus se stále jen přepínáš a nestíháš relaxovat a hlavně se dobře vyspat, projeví se to především na tvém vzhledu!
pr_chocoland

I chvilková relaxace je velmi účinná!
Odpočívat se však musí umět.

 

Milé krásné a zdravé, přinášíme Vám tipy, jak nejlépe odpočívat:

 

Dýchejte
Každý den si najděte chvilku a místo, kdy a kde vás nebude nikdo rušit. Svlékněte si těsné oblečení , sundejte podpatky, zavřete oči a zhlubka dýchejte.

 

Cvičte
Věnujte se cvičením vycházejícím z východních fylozofiích (jóga, tai-chi, kalanetika), jejich výhodu je, že se dají provozovat v každém věku a je to ideální způsob jak spojit duševní odpočinek a přitom si protáhnout tělo.

 

Představujte si své oblíbené místo
Je dobré občas zavítat na nějaké oblíbené místo, alespoň v myšlenkách. Najděte si klidné místo, kde vás nikdo nebude rušit, zavřete oči a představujte si, jak šplouchá moře, hřeje sluníčko do tváří, vane jemný osvěžující větřík...

 

Poslouchejte hudbu
Oblíbená hudba vám pomůže navodit pocity spokojenosti a klidu a uvolníte se jejím poslechem zaručeně.

 

Doplňte energie nějakou dobrůtkou
Občas vám odpočinek zpříjemní i vaše oblíbená dobrůtka. Nebraňte se a občas vyplňte svých pět minut i nějakou čokoládovou cukrovinkou, protože i ta je dobíječem energie a obsahuje látky navozující příjemnou náladu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama