Komentovaný přenos turnaje Counter Strike: Global Offensive z New Yorku sledoval rekordní počet diváků HbbTV

O víkendu 30. září až 2. října sledovali fanoušci Prima COOL online vysílání největšího severoamerického e-Sports turnaje ve hře CS:GO – ESL One New York. V rámci sledování HbbTV vznikl nový rekord ve sledovanosti, a tento turnaj se tak stal zatím nejsledovanější e-Sports akcí letošního roku.
Counter Strike: Global Offensive
Counter Strike: Global Offensive

Osm vybraných a kvalifikovaných celků se poprvé v historii utkalo ve speciálním herním formátu, kdy se každý utkal s každým. Do nedělního play off postoupily čtyři nejlepší týmy z páteční a sobotní základní části. Vyvrcholením bylo ranní grand finále, na jehož vrcholu stanul tým Natus Vincere se slovenským hráčem Ladislavem „GuardiaN“ Kovácsem v čele. Ti tak získali neskutečných 125 000 USD a titul nejlepšího celku tohoto turnaje minimálně na další rok. Celý přenos byl komentován českými herními experty a tváří Prima COOL, Zdeňkem Princem.

„Velmi příjemně nás překvapil další rekord, kterého jsme v rámci e-Sports v letošním roce dosáhli. Na HbbTV nás sledovalo celkem 67 137 unikátních uživatelů a došlo k více než 96 269 video přehráním. Potvrdil se tak trend, že tento typ obsahu zajímá nejen on-line uživatele, ale i televizní diváky,“ uvádí Daniel Grunt, ředitel nových médií FTV Prima.

Celkově vidělo turnaj přes 123 000 unikátních diváků prostřednictvím všech platforem Prima COOL, kteří vygenerovali přes 200 000 video views. Záznamy z turnaje ESL One New York jsou dostupné jak na stránkách Prima COOL, tak na webu Prima-Play.cz. Přenos turnaje podpořili tradiční partneři Primy Alza.cz a DX Racer.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama