Festival filmů o přírodě projede celé Česko

Příští týden odstartuje v jižních Čechách festival Ekotopfilm, nejstarší mezinárodní festival dokumentárních filmů o životním prostředí a udržitelném rozvoji na světě.
Festival filmů o přírodě

Po návštěvě Jihočeského kraje poputuje do dalších padesáti měst po celé republice. V Česku se festival koná letos vůbec poprvé a je kompletně zdarma.

Návštěvníci se můžou těšit na vybrané filmy z celého světa i řadu přednášek. Festival bude zahájen ve středu 21. září v Českých Budějovicích besedou s největší českou poradenskou firmou KPMG na téma odpovědné podnikání. Přednáška druhého festivalového dne se podívá na budoucnost Národního parku Šumava.

Z filmové nabídky na návštěvníky čeká řada zajímavých filmů, které ukáží krásu přírody od rakouských Alp po exotický Madagaskar, zavedou diváky na prohlídku neobvyklého safari – lidského těla nebo upozorní na důležitá aktuální témata, jakým je třeba sucho.

Nudit se nebudou ani ti mladší, protože součástí festivalu je i Junior festival pro děti a mládež, který jim v dopoledních a brzkých odpoledních hodinách přinese zábavný workshop o třídění odpadu.

Po zahájení festivalu v Českých Budějovicích se Ekotopfilm přesune do Tábora (23. 9.), Jindřichova Hradce (27.9.), Strakonic (29.9.) a jihočeskou tour zakončí 4. října v Písku.

Úplně první ročník festivalu se uskutečnil ještě v bývalém Československu v roce 1974 a od té doby se odehrává na Slovensku, kde letos na jaře úspěšně proběhl už po 43. Hlavní soutěžní část českého festivalu proběhne 15.-.19. října v Praze a poté následuje festivalová tour napříč republikou.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama