Zima jako z Ladova obrazu

Jaromír Nohavica si v nejedné písni utahuje ze zimního počasí posledních let. Místo sněhu břečka, místo vánoční atmosféry tlačenice v obchodech a všeobjímající nervozita. Jestli máte i vy plné zuby vánočního šílenství, zařiďte si konec roku v pohodovém duchu. Už je nejvyšší čas.
Zlatý potok zimní

Vánoce a Silvestr na horách

Touha prožít konec roku v poklidném rodinném kruhu je napříč celou společností stále citelnější. Horské chaty a apartmány bývají rozebrané už dlouho před začátkem sezóny, výjimkou není ani rezervace rok dopředu. „I když patří čas kolem Vánoc a Silvestra k nejexponovanějším v roce, stále ještě se dají najít volné pokoje. Ale doporučuji s rezervací nečekat,“ říká Michaela Lázňovská, která s manželem provozuje vyhlášený Hotel Zlatý potok v šumavské vísce Řetenice - Nicov. Právě sem, do panensky čisté přírody s množstvím sjezdovek na české i německé straně, míří ročně tisíce odpočinkuchtivých turistů strávit nejen vánoční svátky, ale i jarní prázdniny.

Zlatý potok noční Foto:

 

Společné zážitky jsou víc než drahé dary

Možná namítnete, že na letní i zimní dovolenou vám nestačí rodinný rozpočet. Přitom Češi každý rok utratí za vánoční dárky kolem 5000 Kč. Stačilo by tuto částku snížit a investovat do společně strávených zasněžených Vánoc. Čas, který stráví rodina pospolu, se bohatě vrátí v pevnějším a radostnějším vztahu i společných zážitcích, na které budou děti vzpomínat ještě za několik let.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama