Salát z pečených paprik, „grilovaný“ sýr

Doba přípravy:

Autor receptu:

Reklama

Postup

1. Papriky potřeme olivovým olejem a do trouby rozehřáté na 200 stupňů je položíme rovnou na rošt. Přibližně po šesti minutách – když jsou opečené lehce do černa – papriky vyndáme a zabalíme do igelitového sáčku, kde je necháme zapařit. Když trochu vychladnou, oloupeme je a zbavíme vnitřků. Vyčištěné nakrájíme na tenké nudličky. V misce smísíme s olivovým olejem, solí, bylinkami a citronovou šťávou. Necháme uležet v ledničce.Z oleje, bylinek, chilli a česneku vytvoříme marinádu, kterou potřeme celé plísňové sýry. Poté je zabalíme do alobalu a necháme odležet. Před servírováním lehce grilujeme v troubě na 200 stupňů asi 10 minut. Podáváme na paprikách.Teplota: 200 °CVhodné pro vegetariány: anoPočet porcí: 5 Obtížnost: pro mírně pokročiléNárodní kuchyně: mezinárodníDoba přípravy: do 30 minutČas vaření: do 30 minutRecipe category: předkrm / salát / marináda / pečení / chlazení / zapékáníPř

PředkrmSalát z pečených paprik, „grilovaný“ sýr

 

postup:

1. Papriky potřeme olivovým olejem a do trouby rozehřáté na 200 stupňů je položíme rovnou na rošt. Přibližně po šesti minutách – když jsou opečené lehce do černa – papriky vyndáme a zabalíme do igelitového sáčku, kde je necháme zapařit. Když trochu vychladnou, oloupeme je a zbavíme vnitřků. Vyčištěné nakrájíme na tenké nudličky. V misce smísíme s olivovým olejem, solí, bylinkami a citronovou šťávou. Necháme uležet v ledničce.

Z oleje, bylinek, chilli a česneku vytvoříme marinádu, kterou potřeme celé plísňové sýry. Poté je zabalíme do alobalu a necháme odležet. Před servírováním lehce grilujeme v troubě na 200 stupňů asi 10 minut. Podáváme na paprikách.

 

 

Předkrm
Salát z pečených paprik, „grilovaný“ sýr
Výborná kombinace pečených paprik a roztaveného okořeněného sýra chutnala až na Martina všem. Sýr je jen rozpečený, proto ty uvozovky.
Ingredience:
3 červené papriky,
 2 žluté papriky,
olivový olej,
0,5 citronu (šťáva),
 sůl, 
bylinky dle chuti,
5 kusů sýru s bílou plísní,
mleté chilli,
2 stroužky česneku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama