Smolíkovi – legenda se vrací

Vůbec poprvé se v divadle objeví proslulá rodinka Smolíkových, která potěšila už nejméně půl zeměkoule. Premiéra představení s písničkami na motivy kultovního maďarského seriálu, určeného pro diváky od sedmi do sto sedmi let, se uskuteční ve čtvrtek 28. května od 19.00 v Divadle Studio DVA.
smolíkovi
smolíkovi

V hlavních rolích komedie Smolíkovi a jejich podivuhodné dobrodružství se v režii Miroslava Hanuše představí Eva Holubová, Bob Klepl, Jana Stryková a Václav Jílek.

Seriálovou animovanou rodinku mnozí přirovnávají k maďarským předchůdcům rodiny Simpsonovy. Seriál byl vyráběn postupně v letech 1968–1978. Snad ve všech jazycích, do kterých byl přeložen, měl velký úspěch. Doposud vznikly tři třináctidílné série, každá s jinou zápletkou. Text hry je koncipován jako volné pokračování, vlastně čtrnáctý díl druhé série (s raketou). Autor Hánusz Miró ji napsal v roce 2014 přímo na zakázku divadla Studio DVA.

Diváci se dočkají nejen ústřední čtveřice Gábi, Pepy, Týny a Ládínka, ale i psa Zorra, kočky Žofie a jejich neodbytného souseda dr. Halíře. Prožili společně už mnoho příhod, ale ještě nikdy se nevydali Ládínkovou nafukovací kosmickou lodí na výpravu do vesmíru. To se jim nečekaně přihodí až v tomto zbrusu novém příběhu. Přistávají na planetě, kterou neznají nejen oni, ale ani diváci.

Diváci v představení najdou vše, co je pro rodinku známou z TV obrazovky typické a potěší všechny generace. Břitké rozhovory Gábi i Pepy, pubertální souboje Ládínka s Týnou, dobrodružný příběh s prvky sci-fi, nadhled a humor a samozřejmě i „hlášky“. Protože, co by to bylo za Smolíkovy, kdyby si Gábi alespoň jednou nezazoufala: „ Že jsem si nevzala Pištu Hufnágla!“ „Snažíme se laskavým způsobem dělat ne kopii, ale pohrávat si radostně s ikonickou předlohou. Třeba Eva Holubová, představitelka paní Gábinky, musí mít její zaoblené tvary i účes s drdolem,“ říká o hře režisér Miroslav Hanuš. Autorkou zmiňovaných kostýmů je výtvarnice Samiha Maleh.

Eva Holubová sama označuje svoje angažování do této komedie takto: „Já dělám rodinný muzikál a jsem úplně šťastná. Zkoušení v divadle mne tak baví a tak si ho užíváme, že se to musí podepsat na výsledku! Rýsuje se představení, které nebude pro všechny, ale bude pro každého. Každý si tam může najít to svoje.“ Je pravda, že kromě ústřední známé melodie zazní ještě další čtyři písničky, které složil pro divadelní podobu seriálu muzikant Milan Potoček. V jedné je dokonce stepové číslo. Zajímavostí je, že herci ústřední melodii zazpívají i v maďarštině.

V prodeji jsou nyní reprízy až do července. Zařazeno je i několik odpoledních víkendových či prázdninových termínů, kdyby dospělí chtěli Smolíkovy „ukázat“ na živo i svým dětem. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama