Darovanému koni na seriál nekoukej. Cesty domů jedou s Láskami

Pro herce z oblíbených seriálů Cesty domů a Všechny moje lásky připravila Prima netradiční odpoledne. Ti, kteří našli odvahu překonat svůj strach, si mohli osedlat koně a vyjet do "světa". Přijeli Filip Čapka, Radúz Mácha, Jana Bernášková a Monika Zoubková.
Z Lásek si na statek za Prahou odskočily Jana Bernášková (Anežka z lékárny) a Monika Zoubková (starostlivá Zuzka). Využily možnost strávit příjemné odpoledne a zajezdit si na koních. Na projížďku se těšily hlavně jejich děti.
Z Lásek si na statek za Prahou odskočily Jana Bernášková (Anežka z lékárny) a Monika Zoubková (starostlivá Zuzka). Využily možnost strávit příjemné odpoledne a zajezdit si na koních. Na projížďku se těšily hlavně jejich děti.

Na projížďku se těšily hlavně děti, které herci vzali s sebou.

Jana Bernášková, která hraje v seriálu Všechny moje lásky lékárnici Anežku, s sebou na statek vzala dceru Justýnu i synka Theodora. Zatímco Justýnka se nemohla dočkat, až bude jezdit, chlapečkovi byli koně celkem jedno, mnohem víc ho zajímal bagr a smečka psů běhajících kolem. Když ho ale maminka Jana vtáhla do sedla, neprotestoval.

Další epizodu seriálu Všechny moje lásky uvidíte v neděli ve 20.15 na Primě!

"Justýnka kdysi na koni jezdila, proto se sem moc těšila. Já mám koně ráda, kvůli jedné roli jsem dokonce absolvovala nějaký výcvik, ale netvrdila bych, že umím jezdit. Bojím se jen trochu. Mnohem víc bych se bála něčeho, co se týká výšek, asi bych se neodvážila absolvovat třeba bungee jumping," říkala Jana.

Herci na koních - Obrázek 8
Herci na koních - Obrázek 8
archiv FTV Prima

 

Monika Zoubková, která hraje v tomtéž seriálu Zuzku, s sebou vzala obě dcerky. Starší Emma chodí do jezdeckého kroužku, proto se na ježdění moc těšila, a svezla se i mladší Stella. "Já jsem jako dítě taky chodila jezdit na koni. Ale protože jsem byla prťavá, dlouho trvalo, než mě nechali se svézt. Už delší dobu přemýšlím, že bych si pár lekcí dala. Mám z koní obavu, ale zároveň mě láká zase na nich začít jezdit. Dneska jsem koně hřebelcovala tak po pětadvaceti letech."

 

Za Cesty domů přijeli na statek dva muži

Filip Čapka, který hraje v Cestách domů Sváťu, přeorganizoval celý den, aby mohl vzít s sebou dcerku Aničku. Ta totiž koně miluje a už nějaký čas na nich jezdí, přivezla si s sebou proto i vlastní jezdeckou helmu a vestu a nemohla se dočkat, až bude v sedle. Na rozdíl od tatínka, který na rovinu přiznal, že má z koní strach, a na žádného si nesedne, byť by byl sebeklidnější. Když se dozvěděl, že dcerka jede na hřebci jménem Van Helsing, znejistěl ještě víc.

"Jedno z mých prvních natáčení, kdy jsem se ještě bál i kamery, byla pohádka, v níž jsem hrál krále, který je skvělý jezdec na koni a neohrožený rytíř. Takže můj první kontakt s koněm byl v plné zbroji a s dřevcem, štítem a mečem u boku. Bylo to něco strašného. Můj kůň prý byl jeden z nejhodnějších, ale v momentě, kdy u hlavy viděl tu dřevěnou tyč, vyrazil kupředu i se mnou. Nespadl jsem, ale nerad na to vzpomínám a z koní mám respekt." Kdy jindy Filip musel překonat svůj strach? "Třeba při natáčení znělky Cest domů, kde mám v náručí husu. Byla to potvora zákeřná, trochu jsem se jí bál. Mám strach taky z výšek a našlo by se toho i víc," vyjmenovával Filip.

Radúz Mácha se koně nebojí

Herci na koních - Obrázek 6 Foto:

Jeho seriálový kolega Radúz Mácha se na koně sednout nebál. Přesto, že na něj Filip v legraci volal: "Radúzi, neblázni, nelez na toho koně, víš, že máš večer představení v divadle!" Radúz se několikrát projel přímo na statku a pak vyrazil na koni i do nedaleké aleje. "Dneska sedím na koni asi po dvou letech, kdy jsem absolvoval několikadenní kurz. Koně mám rád a chtěl bych se na nich naučit jezdit pořádně. Mám z nich respekt, ale strach ne. Ten mám z některých adrealinových sportů," říkal představitel policajta Jaryna.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama