Česká herečka, slovenský herec a zakladatel Liberlandu, to jsou hosté Show Jana Krause

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Veronika Žilková, herec Ľuboš Kostelný a prezident Liberlandu Vít Jedlička. Na premiéru dalšího dílu se dívejte ve 21.35 na Primě.
Veronika Žilková, Ľuboš Kostelný a Vít Jedlička
Veronika Žilková, Ľuboš Kostelný a Vít Jedlička

Dnešním prvním hostem je jedna z nejpopulárnějších hereček současnosti Veronika Žilková, která ztvárňuje hlavní roli v seriálu Všechny moje lásky. Hostitel Jan Kraus neopomíná zdůraznit, že je o ní důležité říct, že je také matkou, jen sám nikdy neví, jak to s těmi dětmi ve skutečnosti je. „Vychovala jsem šest dětí, porodila pět a mám čtyři. A navíc se ani nejmenuju Žilková, já se jmenuju Stropnická,“ reaguje s úsměvem paní Veronika a pokračuje: „Chtěla jsem ti přinést dárek. Včera se mi narodila kuřátka. Tak jsem si říkala, to bude hezký, já mu přinesu kuřátko a řeknu, to je od slepice Žilkový. Bylo jich osm, můj vnuk z nich měl hroznou radost a ona mi je ukradla poštolka.“ Ovšem od kuřátek se záhy přesouvá hovor k politice, neboť Veronika Žilková se angažuje v komunální politice, kde je v současnosti v opozici a snaží se zjistit, co se v obci dělo v minulých obdobích.

S Veronikou Žilkovou jsme si povídali ještě před Show Jana Krause:

Herečka Veronika Žilková v SJK

Prohlédněte si fotogalerii:

Dalším hostem je také moderátorův herecký kolega, tentokráte ovšem ze Slovenska, Ľuboš Kostelný. Ani jemu nejsou zvířata cizí. „Mám doma ve dvoupokojovém bytě takovou malou zoo. Je to teda peklo. Nejstarší je kočka Evička, potom mám kocoura Slávka a ještě psa. Nejsem žádný extra milovník zvířat, dokonce je občas nesnáším.“ Ľuboš ale nebude mluvit jen o zvířátkách, zavzpomíná také na to, že se v roce 2011 stal v Moskvě na letišti svědkem a účastníkem teroristického útoku. Jak jinak než s humorem, přestože to je docela vážná věc, která měla dokonce ještě dohru v Praze, kde ho přišli na základě udání zatknout dva uniformovaní policisté. Co nám v Česku Ľuboš závidí a chtěl by to mít na Slovensku? Co by nám sem naopak vyhodil, aby se toho zbavil?

Podívejte se na rozhovor:

Herec Ľuboš Kostelný v SJK

Trojici hostů uzavírá Vít Jedlička, zakladatel státu Liberland. „Já jsem prezident a otec zakladatel,“ upřesňuje 31letá hlava liberlandského státu. „Jeden kamarád do mě už dlouho hustil, pojďme založit stát, je potřeba najít nějaké území, kde je to možné. Mezinárodní právo totiž říká, že když najdete kus země, který není obydlený a který nechce žádný stát, tak máte právo tam vztyčit vlajku a říct, tohle je moje a tady bude nový stát. Ale těch území na planetě Zemi už moc nezbývalo.“ „Představa, že vznikne v Evropě skutečně svobodný a soukromý stát, je pro tolik lidí natolik lákavá, že jsou pro to ochotni udělat hodně.“ Jak se do Liberlandu nejlépe dostanete a spoustu dalších zajímavých informací o zakládání a zalidňování nového státu se dozvíte už dnes večer ve vysílání dalšího dílu Show Jana Krause.

I prezidenta Liberlandu jsme se vyptali na pár věcí:

 

Prezident Liberlandu Vít Jedlička v SJK

Show Jana Krause sledujte od 21.35 na Primě!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama