Dnešní Show Jana Krause bude ve znamení noblesy. Hosty budou aristokratka, neurolog a všestranný divadelník

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Jiří Havelka, neurolog Martin Jan Stránský a tanečnice Marie Kinsky. Dívejte se ve středu ve 21.35 na Primě.
Jiří Havelka, Martin Jan Stránský a Marie Kinsky
Jiří Havelka, Martin Jan Stránský a Marie Kinsky

Jako první dnes pozvání do pořadu Show Jana Krause přijal herec, režisér a pedagog DAMU Jiří Havelka, který má vzhledem ke svému věku za sebou až podezřele mnoho úspěchů. Vystudoval režii na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU, poté režíroval v Ypsilonce, v Dejvickém divadle, v HaDivadle, následovala hlavní role ve filmu Herbert v ringu a dalších filmech, herecky byl obsazen i v seriálu Zázraky života, který běžel na Primě, hrál také v několika divadelních rolích, například v Divadle Na zábradlí, založil si vlastní soubor Vosto5… A jaké projekty čekají na Jiřího Havelku do budoucna? „Tak například zde v Arše v září budeme hrát s Vosto5 a mělo by to být z Marsu, protože jsme strávili tři týdny v poušti v Utahu v takovém simulátoru marsovského habitatu. Takže to bude o našich zážitcích z takové uzavřené simulace s omezenými možnostmi vody a jídla.“

Podívejte se na rozhovor:

Herec Jiří Havelka v SJK

Dalším hostem je Martin Jan Stránský, lékař neurolog, ale také občansky angažovaný člověk z tradiční české politicky aktivní rodiny. Jan Kraus dodává, že si nepořídil výpisky na aktivity, které pan doktor má, neboť na to by mu ani tablet nestačil. „Narodil jsem se v exilu, v New Yorku. Doma jsme sice mluvili česky, ale když jsem v devadesátých letech přijel sem, tak moje čeština zdaleka nebyla tak dokonalá. Uměl jsem třeba říct – vepřo knedlo zelo, maminko, víc, ale třeba na výraz podnikatelský záměr jsem čuměl. Je to těžká řeč,“ říká pan Stránský na úvod.

Prohlédněte si galerii:

„Můj pradědeček založil Lidové noviny, byl prvním ministrem kultury, byl to vlastně jakýsi spolužák našeho prvního pana prezidenta. Dědeček pokračoval v Lidových novinách, založil tu slavnou Přítomnost, ve které náš současný pan prezident teď hledá ten slavný článek… A není tam! A nebude, pane Ovčáček,“ pokračuje pan doktor Stránský s úsměvem.

I s panem Stránským jsme udělali videorozhovor:

Neurolog Martin Jan Stránský v SJK

Posledním dnešním hostem je tanečnice aristokratického původu, paní Marie Kinsky, která pochází z Francie, ale již řadu let žije i se svým manželem v Česku, kde se společně starají o správu rodinného majetku rodu Kinských. „V současnosti mám takové dvě funkce – řídím Centrum choreografického rozvoje, které umožňuje umělcům dále se rozvíjet, především choreografům a pedagogům, v poslední době začínáme pracovat i s kritiky, což je hodně zajímavé. Děláme semináře, pořádáme festivaly. Také se starám o kulturní dění v zámku ve Žďáru nad Sázavou, rodinném sídle mého manžela.“ Se svou původní vlastí je stále v živém kontaktu, ale dobře si uvědomuje, že své aktivity může lépe organizovat odsud. Existuje něco, co by si Češi měli podle paní Kinsky vypůjčit z Francie?

Podívejte se na rozhovor s Marii Kinsky:

 

Tanečnice Marie Kinsky v SJK

Sledujte dnes večer v Show Jana Krause na Primě!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama