Exkluzivně: Athos, Porthos, Aramis a d´Artagnan. Mušketýři BBC se osobně představují České republice

Tři mušketýry, seriál BBC, mohou diváci sledovat už od 29. června ve 20.15 na Primě. Je na čase tyto gentlemany z Francie představit. Exkluzivně pro Primu to udělali sami britští herci, kteří se svými postavami mušketýrů sdílejí půl roku života v České republice.
Tři mušketýři - seriál BBC (2)

Britští tvůrci se ve své verzi Tří mušketýrů nebojí riskovat nejen ve scénách, ale i během výběru představitelů ochránců krále Ludvíka XIII. Stačí se podívat na fotografii všech čtyř seriálových hrdinů. Na první pohled chybějí barevné uniformy s okrasným peřím a majestátní klobouky, které musely být při bojích za královu čest opravdu praktické. Britská verze nabízí urostlé muže v kůži. Verzi, na kterou si český divák pod vlivem pestrobarevného filmového podání z 60. let bude muset zvyknout, verzi, která je o něco modernější. Historie je inspirací.

Oheň, milovník, utečenec a horká hlava

To, že Porthos nemá barvu kůže, kterou bychom u mušketýrů čekali, je maličkost. Athose, Aramise, Porthose a d´Artagnana pojí jako postavy silný příběh, který vám v každé epizodě tvůrci pomohou pochopit.
VÍCE INFORMACÍ O SERIÁLU SE DOZVÍTE TADYS představiteli jejich postav jsme se sešli během jednoho odpoledního natáčení blízko Prahy – seriálový štáb totiž většinu času tráví hlavně v České republice na nejrůznějších lokacích. Jak oni chápou svoji postavu? Santiaga Cabreru (Aramis), Luka Pasqualina (d´Artagnan), Toma Burkeho (Athos) a Howarda Charlese (Porthos) jsme poprosili, ať speciálně pro vás představí svoji postavu.

Podívejte se na exkluzivní videa:

Aramis. Smrtelně okouzlující milovník a bojovník

Aramis - představení postavy

Postava plná rozporů, zároveň komplexní. Aramise kromě bitev potkáte hlavně tam, kde je něžné pohlaví. Ženy respektuje a miluje jejich přítomnost. Je to velký bojovník a zároveň notorický milovník. Kromě romantického srdce oplývá i vírou v rovnocenné bratrství. Věří v boha a díky tomu si udržuje nadhled nad rozpory, které přináší život. Má pocit viny za své bratry a kvůli svým láskám pravidelně flirtuje se smrtí.

Aramise hraje urostlý Santiago Cabrera (37). Santiago se narodil v Caracasu ve Venezuele, kvůli práci otce-diplomata žil postupně v Torontu, Londýně, Madridu a v Rumunsku. Mluví čtyřmi světovými jazyky a v poslední době se objevuje hlavně v seriálech, jako je Merlin a Hrdinové.

d´Artagnan. Nejmladší a nejodvážnější pod rouškou nevědomosti

d´Artagnan - představení postavy

Mladý d´Artagnan touží po světě a všech jeho nabídkách. I když vyrůstal na farmě, byl vychovávaný jako bojovník. Na jeho umění ovládat zbraně dosáhne v praxi pouze Athos. Impulzivní a charismatický mladík s potřebou spravedlnosti jde zpočátku pomstít svého otce, promění se však v legendu, která žije vlastním životem. A také v muže, jenž věří v romantickou lásku.

Okouzlujícího mladíka v seriálu ztvárňuje Luke Pasqualino (26). Narodil se v Anglii, ale jeho otec je ze Sicílie a matka z Neapole. Živil se modelingem a navštěvoval dramatické kurzy ve Stamford Art Centre. Do srdcí britských fanynek se vepsal hlavně hraním v úspěšném britském seriálu Skins.

Athos. Muž, který utíká před svou minulostí

Athos - představení postavy

Pověřený vedením ostatních mušketýrů, vůdce s přirozeným respektem, se v nestřeženém okamžiku chce utopit v alkoholu, aby unikl ze své vlastní minulosti. Za vším hledej ženu, jak se říká. V jeho případě je to žena, která dovede ovládat Francii a všechny muže, na které si jen vzpomene. Na první pohled je Athos arogantní, na ten druhý zjistíte, že má velký smysl pro humor a je to nejlepší bojovník a důmyslný vyšetřovatel.

Tom Burke (33) v Anglii patří mezi jedny z nejúznavanějších herců divadla, filmu a seriálů. Celým svým jménem je Tom Liam Benedict Burke a je kmotřencem herce Alana Rickmana a herečky Bridget Turner. Kariéru po boku svých rodičů ovšem odmítl, přestěhoval se do Londýna a tvrdě pracoval na té vlastní.

Porthos. Lidský hurikán s těžkým dětstvím

Porthos - představení postavy

Skvělý bojovník, věrný přítel a muž, který si život vychutnává plnými doušky (ať už to znamená cokoliv). Charakter Porthose proškolilo jeho dětství a také původ. Je synem africké otrokyně dovezené do Francie. Pravou rodinu našel v mušketýrech. Porthos je ten správný démon, kterého chcete mít vždy na vaší straně barikády. Se zbraněni si moc velké starosti nedělá, pěsti to jistí. Porthos oslavuje život každým dnem.

Uhrančivého Howarda Charlese (31) mohli diváci vidět na prknech, která znamenají svět. Howard získal uznání svým hereckým výkonem v Royal Shakespeare Company v divadelních hrách Kupec benátský a Macbeth.

Tři mušketýři - seriál BBC - Obrázek 1

V pondělí uvidíte dva premiérové díly BBC seriálu Tři mušketýři natáčeného v Čechách

Kvíz

Kde je čtvrtý ze Tří mušketýrů? Foto:

Co (ne)víte o mušketýrech a jejich době?!

Doba tří mušketýrů byla jednou z nepodivnějších v dějinách. Dávali jste ve škole pozor, anebo už si nic nepamatujete?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama