Jean-Claude Van Damme v Až do smrti: Po měsících v kómatu bere život do svých rukou

Skoro všechno, na co Anthony Stowe v životě sáhl, zpackal. Pracuje sice jako policajt, ale rozhodně ne ten nejlepší a nejčestnější. Pořád se hádá s kolegy, rozchází se s ním žena a navíc není schopen se zbavit své závislosti na drogách. Aby dostal svoji druhou životní šanci, musí téměř zemřít.
Až do smrti - Obrázek 8

Belgická akční hvězda Jean-Claude Van Damme ve filmu Až do smrti skvěle hraje mizerného detektiva Anthonyho Stowea. V překvapivě kvalitním příběhu neuvidíme tolik Van Dammeových známých kopů, rozhodně to ale není na škodu. Bude vás bavit zápletka, herci, akce i tempo. Story začíná zpackaným zátahem na mafiána Gabriela Callaghana, při kterém zemřou dva Stoweovi kolegové. Vše má hořkou pachuť o to víc, že Callaghan je bývalý polda a někdejší parťák právě Stowea. Teď si běhá po svobodě a policii se jen směje. Stowe se sjíždí heroinem i proto, že mu jeho žena Valerie oznámila, že je těhotná, ovšem on není otcem dítěte. Může se stát ještě něco horšího?

Callaghan se svojí partou přichystají na Stowea přepadovku v baru. Strhne se přestřelka, při níž je Stowe smrtelně zraněn. S posledními známkami života a prostřelenou hlavou je v nemocnici operován a upadá do kómatu. Šance na uzdravení jsou minimální. On se však probere a začne žít pro pomstu. Chce změnit svůj život, všechno napravit a Callaghana dostat za mříže. Jenže Callaghan je znovu o krok napřed a unese Valerii, která se mezitím ke Stoweovi vrátila. V souboji u helikoptéry se oba sokové střetnou tváří v tvář. A jak to dopadne? Kdo z koho?

Slušný akční thriller Až do smrti si vychutnejte v pátek ve 22.25 hodin na Primě!

Co musíte vědět:

1. Snímek byl natočen v britsko-bulharsko-německé produkci. Točilo se hlavně v Bulharsku. Škola ve filmu je American College v Sofii. Celé natáčení stálo 15 milionů dolarů, investice se však producentům nevrátila.

2. Ačkoliv je Jean-Claude Van Damme hlavním tahákem filmu Až do smrti, své kolegy vůbec nepřehrává, naopak zdá se, že je mnohem více začleněn do filmového děje, než jak tomu jsme u drsného akčňáka zvyklí.

3. Byly natočeny dva různé konce. Jeden se objevuje na evropských a druhý na amerických DVD. Evropský je drsnější, režisér v něm nechal zemřít oba hlavní filmové soky. Za to americký má vytoužený happy end. A jaký konec uvidíte vy? Mrkněte na film!

4. Šťourové pozor! Objevte pár chybiček ve filmu! Kdo například zahlédne filmový štáb při scéně v obchoďáku? Nesedí ani to, co říká o Stoweově zranění lékař, který vyndavá kulku z hlavy. Na filmu je však natočeno, jak kulka prošla přímo skrz Stoweovu hlavu. A konečně, film se podle počátečních titulků odehrává v roce 2006. Když se však jde Stowe poklonit ke hrobu svého zemřelého kolegy, je tam údaj o smrti (1977–2003). Kolega Serge však umírá během filmu, tedy až v roce 2006.

(tek)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama