Kde se koupala krásná královna Anna? A jiné lokace z první série Mušketýrů

V pondělí ve 20.15 jste na Primě mohli vidět dva poslední díly Třech mušketýrů, na Primě však další pondělí můžete sledovat rovnou druhou řadu! Spolu s ní i nádherné lokace, které byly například v devátém dílu s královnou Annou přímo dehberoucí. Kde BBC natáčelo?
Adršpašsko-teplické skály
Adršpašsko-teplické skály
BBC

Speciálně devátý díl, kde se Aramis konečně více sblíží s královnou Annou (a Athos z toho má málem infarkt) je plný krásné přírody, kterou můžete vidět jen v České republice. Jednou z nejhezčích scén byla zajisté návštěva královny Anny v přírodních lázních. Anna totiž léčí svou neplodnost, královi Ludvíkovi XII. pomalu ale jistě dochází trpělivost. To však netuší, že ji čeká velké nebezpečí...

Adršpašsko-teplické skály jako lázně pro královnu

Tato scéna se natáčela v Adršpašsko-teplických skálách. Návštěva lázní královny Anny, která se zvrtla v honičku o život. Celou scénu jste mohli vidět na úplném začátku deváté epizody první série.

Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály (německy Adersbach-Weckelsdorfer Felsenstadt) byla vyhlášena již v roce 1933 na rozloze 1771 ha k ochraně zachovalých celků skalních měst. NPR se nachází zhruba v trojúhelníku vymezeném obcemi Adršpach (ZSJ Horní Adršpach), Teplice nad Metují a vrcholem Čáp nad vsí Skály. NPR je významná nejen svou geomorfologií, ale i výskytem řady chráněných živočichů a rostlin.Pokud máte spadeno na nádherný výlet, zaručeně vás potěší, že Adršpašsko-teplické skály jsou přístupné po celý rok. Parkoviště je kousek od pokladen do skal.

Hrad Točník zahrál klášter, kde Aramis potkal svou bývalou lásku

Další lokaci, kterou jste mohli vidět v devátém dílu byl hrad Točník – útočiště Mušketýrů ve snaze ochránit život královny Anny před bývalým vojákem Gallagherem. Ve scénách jste mohli zahlédnout Západní bránu (příjezd mušketýrů), Královský palác, odkud mušketýři bránili klášter, hradní kapli, kde se matka představená spolu s jeptiškami modlila za své životy. Ale také pokoj, kde se Aramis za pomoci Anny vypořádal se svou minulostí.

Točník je zřícenina hradu v Středočeském kraji, 2 km severně od města Žebrák, v okrese Beroun. Parkoviště za poplatek je dole pod hradem, ke kterému vede zpevněná cesta, která sice pořád stoupá, ale dá se v pohodě zvládnout.Točník spolu se starším hradem Žebrákem tvoří největší české souhradí.

Královské oznámení proběhlo na zámku Ploskovice

Na konci dílu jste mohli znovu vidět i zámek Dobříš, kde král Ludvík přivítal královnu Annu po jejím dobrodružství v klášteře. V desátém dílu jste už viděli dobře známý zámek Ploskovice, který slouží jako oficiální základna pro krále. Král zde přivítal svoji matku Marii, nebo kde oznámil, že je královna Anna v očekávání. Na zámku naleznete i zámeckou zahradu a park, kde se prohání mušketýři na koních, nebo kde relaxuje král s královnou.

Tři mušketýry můžete sledovat každé pondělí ve 20.15 a to rovnou dva díly!

d'Artagnana čeká boj o přežití

Constance si zahraje Tamla Kari

Pořádný trapas zažila seriálová kráska při castingu s d´Artagnanem! Oslintala ho!

Dobříš

Poznejte další české lokace ze Třech mušketýrů

 

 

Klášter Doksany (1. díl)

Poznejte české lokace z 1. a 2. dílu Tří mušketýrů

 

Zasoutěžte si s Mušketýry:

Mušketýrská mapa

Vydejte se po stopách Tří mušketýrů! Prima prázdninová soutěž právě startuje!

Tři mušketýry uvidíte každé pondělí ve 20.15 na Primě!

Tři mušketýři

Britští Mušketýři jsou reklamou na Českou republiku. Podívejte se, kde všude se natáčeli


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama