Láska, pokušení a možná i nevěra aneb Dávám tomu rok!

Protiklady se přitahují, ale co když se to vašemu okolí nelíbí? Tomuhle vztahu totiž všichni předpovídali smrt. Dojde na jejich slova, nebo se tenhle rozpustilý pár udrží nad vodou? Pusťte si romantickou komedii Dávám tomu rok v sobotu ve 20:15 u nás na Primě!
Dávám tomu rok
Dávám tomu rok

Začínající spisovatel na prahu kariéry s hlavou v oblacích a poněkud puntičkářská a ctižádostivá zaměstnankyně reklamní agentury. To jsou Josh (Rafe Spall) a Nat (Rose Byrne). Jejich vztah začíná častým klišé dnešní doby – potkají se na večírku, zamilují se. Rodinní příbuzní ale vztahu nedávají naději, stejně jako jejich přátelé. Kupodivu ani oddávající kněz není svazku příliš nakloněn.

Neuplyne ani rok a už to vypadá, že měli všichni pravdu. Nic není růžové jako na začátku, nic neklape, ani jednoho z nich společný život netěší tak, jako před rokem. A co víc, oběma vstoupí do života čerstvý vítr v podobě okouzlení někým zcela jiným. Kolem Joshe se začne motat bývalka Chloe (Anna Faris) a Nat má nového a velmi přitažlivého amerického klienta Guye (Simon Baker). Pojďme se vsadit: kdo první podlehne a dá se na nevěru?

 

Když se představitelé hlavních rolí zamilují doopravdy...

může to znamenat pěknou polízanici. Režisér Dan Mazer si vybral Rose Byrne a Rafe Spalla na základě chemie, která mezi nimi jiskřila už na castingu. Obával se ale, že by nakonec role přece jen nemuseli zvládnout. Většinu filmu totiž stráví hraním páru, který je na rozpacích.

O žádném jiskření by neměla být ani řeč. Oba herci si s tím ale nakonec poradili bravurně. Dnes žijí každý s jiným partnerem. Rose s hercem Bobbym Cannavalem a Rafe zůstal s manželkou Elizou du Toit.

 

Rose Byrne
Rose Byrne

O co režisérovi šlo

Dan Mazer se úspěšně pokusil navázat na tradici britských romantických komedií Richarda Curtise, který režíroval kasovní trháky o Bridget Jonesové nebo Lásku nebeskou s Hugh Grantem. V jeho prospěch mluvila i nominace na Oscara za spolupráci s komikem Sachou Baronem Cohenem na komedii Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu. Režijní debut filmu Dávám tomu rok byl diváky vřele přijat, a tak se brzy můžeme těšit na další romantickou komedii pod jeho taktovkou.

 

Minnie Driver uprostřed
Minnie Driver uprostřed

Podívejte se v sobotu večer na romantickou komedii Dávám tomu rok. U nás na Primě ve 20:15! A pozor, film nekončí před titulky, během nich uvidíte ještě jednu scénu!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama