Legenda ožívá: Clive Owen v nezapomenutelné roli krále Artuše

Pryč, od všeho pryč. Jediným Artušovým přáním je opustit Británii a vrátit se tam, kde vládne klid a mír – do Říma. Nechat za zády ostrovní říši ale nebude snadné. Volání osudu jen tak někdo nezlomí. Podívejte se na dobrodružné drama Král Artuš v sobotu ve 20:15 u nás na Primě!
Král Artuš - Obrázek 3

Píše se druhá polovina pátého století. Británii opouštějí Římané a na dveře klepe hrozba z největších – Sasové. Artuš se schází s rytíři Kulatého stolu Lancelotem, Galahadem, Borsem, Tristanem a Gawainem, aby posoudili situaci. Docházejí ke zjištění, že Artuš odejít prostě nemůže. Země potřebuje odváženého a rozhodného vůdce.

Společně se vydají na nebezpečnou misi ochrany bohatého římského obchodníka, jehož domu hrozí útok Sasů. Artuš poznává životní lásku, statečnou a krásnou lukostřelkyni Ginevru (Keira Knightley), a vůdce domorodých bojovníků Merlina (Stephen Dillane). I setkání s ním je osudové. Artuš si uvědomí, že ačkoliv byl jeho otcem Říman, srdcem je Brit po matce. V rozhodující bitvě přichází rukou nepřítele o nejbližší. Najde ale to, bez čeho se nedá žít – skutečný domov.

 

Zajímavosti z natáčení

• Ačkoliv počasí ve filmu působí nepříjemně studeně, natáčelo se v Irsku za rekordních veder.

• Keira Knightley přiznala, že jí na plakátech museli digitálně zvětšit poprsí, aby vypadala ženštěji.

• Kameraman měl na sobě během natáčení bojových scén motorkářský oblek i s helmou.

• Většina mečů v davových scénách byly atrapy. Skutečné meče byly použity v bojích Artuše s Cerdicem a Lancelota s Cynricem.

• Bylo ušito 2500 kostýmů a vyrobeno 300 mečů, 700 kopí a 350 seker.

• Bojové scény byly točeny na 18 kamer. Operátoři byli v kostýmech vpuštěni do davu, kamery byly připevněné i na koních a obranných štítech.

• Většina z komparzistů představujících Sasy nepodstoupila žádný bojový trénink.

• Borsův kůň je ten samý, na kterém jezdil Russell Crowe v Gladiátorovi.

• Bitva na ledu trvala tvůrcům 9 měsíců, největší část zabraly práce digitálního studia.

• Po několika nepříliš úspěšných testovacích projekcích došli producenti k názoru, že filmu chybí humor. 13 dní před americkou premiérou dotočili scénu, ve které Bors přiznává, že své početné děti namísto dávání jmen čísluje.

Keira Knightley a equinofobie

Herečka se před natáčením musela přiznat, že trpí equinofobií – chorobným strachem z koní. Po dlouhých debatách s režisérem Antoinem Fuqua k roli svolila a podstoupila tvrdý trénink: „To víte, že jsem se musela překonat. Na dřevěném koni jsem během tréninku fakt nejezdila!“

Bojové scény s Ginevrou v sedle patří ve filmu k nejlepším.

Clive Owen a Keira Knightley ve strhujícím válečném dobrodružství Král Artuš u nás na Primě v sobotu ve 20:15!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama