Obr holky, obr vtipy, obr happyend v XXL Lady

Americká komedie z roku 2006 o nadměrečných holkách, ze kterých si nejdřív všichni dělali legraci, ale které nakonec vlastním přičiněním ke štěstí přišly. A to i s těmi přebytečnými kily. Pokud budete chtít po náročném dni večer vypnout, nezapomeňte si zapnout Primu v pondělí ve 22.45.
XXL Lady - Obrázek 5

Co vám máme povídat. Nebudeme tu vymýšlet chytré repliky o hlubším skrytém významu snímku, o obzvlášť povedeném soundtracku či průlomové kameře. Nalijme si čistého vína. Kdo má náladu na něco intelektuálně náročnějšího, nechť tuto svoji potřebu ukojí u Cest domů ve čtvrt na devět a k Lady XXL usedá již s touhou před spaním na chvíli vypnout a nechat se pobavit komedií i z poněkud odlišného kulturního prostředí, než na jaké je patrně zvyklý. A ano, zapomenout nesmíme ani na chvályhodné poselství filmu, které tu jistě nechybí a které ocení, paradoxně možná více než snímek samotný, spousta žen.

Než do detailu líčit děj, posviťme si raději ve zkratce na hlavní myšlenku: Že totiž nevadí, jak kdo vypadá; každý máme právo na štěstí a na lásku a to i ti korpulentní, silní a obézní. Či v tomto případě spíš ty korpulentní, silné a obézní. Jedná se totiž výhradně o dámy kyprých tvarů, které nejdříve odstrkované a zamindrákované postupně nacházejí své sebevědomí a s ním i lásku téměř podezřele dokonalých mužů. Velkým kladem happyendu, o jehož příchodu nebudete pochybovat od úvodních titulků, je fakt, že dotyčné dámy s nalezenou sebedůvěrou na konci filmu nezhubnou, ale zůstanou hezky pěkně tlusťoučké s partnery milujícími jejich kypré tvary, ale samozřejmě hlavně jejich duši. Prostě taková lehce kýčovitá relax komedie s milým poselstvím.

 

Věděli jste, že…

... představitelka hlavní role herečka Mo’Nique není ve filmové branži žádným nováčkem? Zahrála si v mnoha amerických seriálech (Ošklivka Betty, The Parkers,…), ale i filmech (Tvrďák, Domino, Stín zabijáka, Holky jdeme na to aneb Putování tučňáků či Precious, za který byla v roce 2010 dokonce nominována na Oskara). Vedle herecké kariéry se ale věnuje i psaní. Vydala již dvě knihy; první Skinny Women Are Evil: Notes of a Big Girl in a Small-Minded World (Hubené ženy jsou zlo: Zápisky tlusté holky žijící v omezeném světě) a pak také kuchařku Skinny Cooks Can´t Be Trusted (Hubeným kuchařům se nedá věřit).

 

Chybička se vloudila…

  • Když se holky chystají na večeři se svými novými objevy, Mo‘Nique má vlasy sčesané na levou stranu. O pár okamžiků později je má sčesané napravo.
  • Když doktor Tunde vylézá z bazénu, obraz je otočený. Lze to vidět na obrácených písmenech nápisu u bazénu.
  • Všimněte si poznávací značky stříbrného kabrioletu, ve kterém se holky vydávají do Palm Springs. Na začátku vypadá takto: 1E49901, když ale přijedou do hotelu zázračně se změní na 5JIT510.
  • Když Mo’Nique vyhodí televizi z okna, vidíme, že přistála na chodníku a rozbila se, jako by chodník vedl těsně pod oknem. Při širším záběru domu a okolí si ovšem můžeme všimnout, že chodník nikde poblíž nevede.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama