Prázdniny v ráji, ne zcela rajském

Ač název možná evokuje bezstarostnou letní komedii, nenechte se mýlit. Drama, uvedené v kolonce žánru, je tam zcela oprávněně. Čekejte dobrou filmařinu, příběh, co má hloubku, a opravdu kvalitní herecké obsazení. V pondělí, ve 23:55 na Primě!
Prázdniny v ráji - Obrázek 7

Lily a Ben Reedovi žijí sice v malebném městečku zvaném Paradise, jejich život má však k ráji daleko. Tragická smrt jejich tříletého syna je zasáhla hluboko a zanechala je ve stadiu naprostého emočního vakua. Již dva roky nežijí, ale přežívají. Lily se ze synovy smrti neustále obviňuje a nic nenasvědčuje tomu, že by k sobě mladý manželský pár znovu kdy nalezl cestu.

A v této situaci se na scéně objevuje Willy. Tichý, uzavřený, desetiletý chlapec, kterého k Reedovým na letní prázdniny posílá jeho máma, Lilyina nejlepší kamarádka. Při svých výpravách po okolí se Willy seznámí s uličnicí Billie, která je jeho pravým opakem. Spřátelí se a dosti nečekaně se mezi nimi vyvine pevné přátelské pouto, které Willymu postupně pomůže postavit se jeho strachům a získat tolik potřebné sebevědomí. A jeho změna jako by se promítla i do vnímání a života Reedových. Ledy, které před několika lety sevřely jejich srdce, začínají pomalu tát...

 

Věděli jste, že...

  • Melanie Griffith a Don Johnson, kteří ztvárnili role manželů, byli za sebe toho času sezdaní i v reálném životě.
  • V roli malého Willyho uvidíte tehdy devítiletého Elijaha Wooda (*1981), který se jí chopil s nevídanou bravurou a přirozeností. Po snímku Návrat do budoucnosti II (1989) a několika malých roličkách byly Prázdniny v ráji (1991) jeho prvním velkým partem.
  • Všimněte si, že na konci filmu v jedné z posledních scén, kdy se Willy a Billie spolu loučí, skleněná váza s květinami v pozadí opakovaně mizí a zase se objevuje.
  • Pro roli Billie režisér nakonec vybral malou Thoru Birch (*1982), které bylo v době natáčení osm let. I v tak útlém věku však měla za sebou již slušnou filmovou kariéru. Jako šestiletá ztvárnila roli Molly v seriálu Day by Day a mezi lety 1990 až 1991 se účastnila natáčení seriálu Parenthood. Jednou z jejích nejslavnějších rolí byla však bezpochyby Jane Burnham, dcera Kevina Spaceyho z Americké krásy (1999).
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama