Prima hodinka: Pořiďte babičce a dědečkovi COOL dárek. Tablet! Budou zdravější

Moderní technologie jsou nejen stále dostupnější, ale také jednodušší. Je čas zpřístupnit je i starší generaci. Pro seniory je internet a přístup na sociální sítě mnohdy jediným kontaktem se světem. Sami si ale tablet nebo počítač nepořídí. Takže je to na nás.
Babička s tabletem

Věřte, že i když se vaše babička nebo dědeček budou zprvu zdráhat, uděláte jim radost. Brzy pochopí, že díky sociálním sítím mohou komunikovat se svými nejbližšími, i když žijí daleko, anebo, jak už to bývá, nemají čas na návštěvu.

Jako 90letá paní Božena, které vnuk koupil tablet a zřídil jí účet na Facebooku. "Já ho nejvíc používám na psaní. Dceru i vnučku mám v Americe, takže můžeme být v denním kontaktu."

" Senioři mají nejprve hodně obav. Bojí se, že je někdo přes FB bude obtěžovat, netuší, kam se dostanou, kam kliknou, jestli to nelze zneužít, ale pokud tyto obavy překonají, jsou vděčnými uživateli. V ČR je v současnosti zhruba 150 tisíc profilů lidí starších šedesáti let," říká konzultantka sociálních sítí Eliška Vyhnánková.

"Seniorům se internetu líbí  možnost poslechu písniček z jejich mládí a také je zajímají rady do života," dodává Marek Nebesář, manažer internetových projektů pro seniory.

A co kromě zábavy takový tablet nebo počítač starším lidem přinese? Zahraniční průzkumy říkají, že ti, kteří používají internet a sociální sítě se těší velmi dobrému zdraví. Díky komunikaci se světem jsou na tom dobře psychicky a protože stále zaměstnávají mozek, mají velmi dobré kognitivní funkce.

Podívejte se na reportáž a rozhovor se specialistkou:

Jak senioři využívají internet

Prima hodinka banner Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama