Prima LOVE - mapy pokrytí

Kde všude můžete náš nový kanál naladit prostřednictvím digitálního vysílání (přes set top-box)?
Prima LOVE - pokrytí ČR - brezen 2011
Prima LOVE - pokrytí ČR - brezen 2011

Název vysílače

Mapy pokrytí

Brno Brno
Brno - Barvičova Brno - Barvičova
Brno - Hády Brno - Hády
České Budějovice České Budějovice
Jihlava Jihlava
Plzeň Plzeň
Praha Praha
Praha - město Praha - město
Ostrava - Slez Ostrava - Slez
Sušice Sušice
Trutnov Trutnov
Ústí nad Labem Ústí nad Labem

Co je digitální pozemní vysílání DVB-T

Jedná se o jiný způsob přenosu televizního signálu k divákovi, který umožňuje na jednom nosném kmitočtu (radiovém kanálu) přenést několik signálů TV stanic zároveň.

Zatímco při analogovém vysílání je možný na jednom kmitočtu přenos jednoho TV signálu včetně zvuku a doplňkových informací (např. teletext), při vysílání DVB-T je možné na jednom kmitočtu přenést tzv. Programový multiplex. V rámci tohoto multiplexu je přenášeno několik TV signálů ve standartu MPEG2 doplněných zvukem (může být v různých variantách - stereo, multikanál atd.) a další doplňkové služby jako například Programový průvodce tzv.EPG. Zobrazení těchto služeb je závislé na koncovém zařízení diváků tzv.Set-Top-Boxu (STB) nebo digitálním TV přijímači. 

 

Rozdíly v kvalitě přenosu

Analogový signál diváci na některých místech republiky přijímají velmi zarušený (duchy,šum v obraze,nekvalitní zvuk),ale přesto jim poskytuje možnost sledování TV stanice. Rozdíl signálu přijímaného digitálně je v tom, že v případě dostatečně kvalitního příjmu nabízí obraz a zvuk v plné kvalitě, ovšem v případě nekvalitního příjmu digitálního signálu se objevují výpadky obrazu (tzv.kostičkování) nebo se obraz neobjeví vůbec.

 

Co si ověřit před tím než přejdete ke koupi Set-Top-Boxu

Aby se diváci, kteří chtějí přejít od analogového příjmu na digitální vyhnuli případným problémům a zklamáním, doporučujeme před nákupem a instalací nového zařízení, které je pro příjem signálu DVB-T zapotřebí, postupovat podle následujících kroků. 

1. Ověřit na mapě pokrytí uveřejňované na našich stránkách, zda je místo vašeho bydliště pokryto DVB-T signálem TV Prima. Upozorňujeme,že mapa je pouze orientačním bodem, možnost příjmu signálu je závislá na spoustě parametrů, např.zvlnění terénu, hustotě městské zástavby, vzdálenosti od vysílače atd. 

2. V případě kladného výsledku doporučujeme zkontrolovat stav a kvalitu Vaší TV antény a kabelového vedení. Mapy pokrytí jsou sestavovány pro příjem DVB-T signálu na venkovní TV anténu umístěnou nad střechou objektu.Při dostatečně kvalitním signálu je možné použít i vnitřní (pokojovou) TV anténu, ale toto je nutné prověřit zkouškou přímo v konkrétních příjmových podmínkách, jinak divák riskuje nepříjemné výpadky signálu způsobené např.projíždějícími auty apod.

  • Pokud si nejste v tomto bodě jisti, kontaktujte odbornou anténářskou firmu, která Vám poradí, jak postupovat.
  • V případě, že používáte pro příjem v bytových domech společnou televizní anténu (tzv.STA), je lépe kontaktovat majitele domu a zjistit, jakým způsobem je signál v STA distribuován. Tímto tématem se zabývá také dporučení technické pracovní skupiny NKS, které je ke stažení zde.

3. Před nákupem vlastního Set-Top-Boxu si nejprve ověřte možnost přípojných míst Vašeho stávajícího TV přijímače. Nejběžnější přípojné konektory jsou SCART, Cinch nebo anténní konektor. S touto informací se potom obraťte na prodejce, který Vám pomůže s výběrem STB.Informujte se také, zda STB zobrazuje správně EPG v češtině.Pokud se rozhodnete pro koupi nového Tv přijímače, ujistěte se, že má vestavěný DVB-T tuner. Minimálními požadavky na přijímací zařízení se zabývá dokument technické pracovní skupiny NKS, který je ke stažení zde.

Více informací také na:

Digitálně TV

Digitálně TV – informační stránky Národní koordinační skupiny pro přechod na digitální vysílání
 

ČTÚ – informační stránky českého telekomunikačního úřadu s aktuálními mapami pokrytí

ČTÚ – informační stránky českého telekomunikačního úřadu s aktuálními mapami pokrytí

Návod na přeladění Set-Top-Boxu

  • Pokud si nejste v tomto bodě jisti, kontaktujte odbornou anténářskou firmu, která Vám poradí, jak postupovat.
  • V případě, že používáte pro příjem v bytových domech společnou televizní anténu (tzv.STA), je lépe kontaktovat majitele domu a zjistit, jakým způsobem je signál v STA distribuován. Tímto tématem se zabývá také dporučení technické pracovní skupiny NKS, které je ke stažení zde[PS1] .   

3. Před nákupem vlastního Set-Top-Boxu si nejprve ověřte možnost přípojných míst Vašeho stávajícího TV přijímače. Nejběžnější přípojné konektory jsou SCART, Cinch nebo anténní konektor. S touto informací se potom obraťte na prodejce, který Vám pomůže s výběrem STB.Informujte se také, zda STB zobrazuje správně EPG v češtině.Pokud se rozhodnete pro koupi nového Tv přijímače, ujistěte se, že má vestavěný DVB-T tuner. Minimálními požadavky na přijímací zařízení se zabývá dokument technické pracovní skupiny NKS, který je ke stažení zde[PS2] .

Více informací také na: 

 Digitálně TV[PS3]  – informační stránky Národní koordinační skupiny pro přechod na digitální vysílání

ČTÚ[PS4]  – informační stránky českého telekomunikačního úřadu s aktuálními mapami pokrytí[PS5]  


 [PS3]Přidat logo a odkaz na homepage webu

 [PS4]Logo ČTÚ

 [PS5]Odkaz na dtv.ctu.cz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama