Prima vydává Kodex výroby dabingu FTV Prima

V návaznosti na diskuzi mezi dabingovými studii, herci i zastupujícími agenturami o problematice dabingu v České republice se FTV Prima rozhodla vydat svůj Kodex výroby dabingu, ze kterého bude vycházet při pořizování dabingových verzí.
# Logo Prima TV CMYK

Kodex je volně dostupný veřejnosti na webových stránkách iprima.cz. Mohou se s ním seznámit dabingová studia, agentury zastupující dabingové herce a všichni, kdo jsou s výrobou dabingu profesně spjati.

„Českou dabingovou scénou již delší dobu hýbou mnohé diskuze nad jeho budoucností. Situace ztrácela na přehlednosti a naše pozice byla často prezentována zkresleně, což nebylo příjemné ani pro jednu stranu. Proto jsme se rozhodli naše stanoviska zveřejnit a dát jim formu transparentního kodexu,“ říká Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

„Prioritou naší práce vždy bude kvalitní výsledek zaměřený na co nejvěrnější vystižení originálního znění, zvyšování kvality dabingu a samozřejmě na spokojenost našich diváků. Ale protože jsme komerční televizí, zajímá nás samozřejmě také hospodárnost,“ dodává Jaroslav Richtr, vedoucí dabingu FTV Prima.

Příloha: Plné znění Kodexu dabingu FTV Prima

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama