Prostřeno! na příští týden: Svíčková, mantry a kickbox v obýváku

Brněnský týden patří třem ženám, zástupkyním tří generací, a dvěma mužům. Pak už je všechno dvakrát. Dvě svíčkové omáčky, dvakrát celerová pomazánka, dvakrát jablkový závin, dvakrát vývar s knedlíčky (a jednou s domácími nudlemi), dvakrát stejný ročník hostitele.
Prostřeno III (3) - Brno pouták
Prostřeno III (3) - Brno pouták
Prima

Zábava se naštěstí neopakuje a amatérští kuchaři jsou také samé originály.


Pondělí – květinářka Libuše (46)

Sympatická floristka a trojnásobná máma Libuše miluje květiny a ruční práce. Je to šikovná, pracovitá, laskavá a obětavá žena. Zahájení soutěže v jejím příjemném domku by měla být sázka na jistotu. Milovnice české kuchyně Líba uvaří svíčkovou omáčku se zajímavým knedlíkem a večeři uvede jednou z celerových specialit týdne v podobě falešného humra.

 

Úterý – historik Petr (34)

Tipovali ho na malý panelákový byt a on přitom pozve hosty do zámku! Je to z nouze ctnost – u Petra doma se opravuje. Správce letohrádku Mitrovských proto uvaří ve stylovém prostředí v práci.Tím ale příliv kulturních zážitků nekončí.

 

Středa – kickboxerka Ivana (21)

Pozor! Ivana je moderní mladá paní, která umí překvapit. Ve svém domě uvaří hutné menu, klasiku, na niž ji nikdo netipoval – bůček, další svíčkovou a štrúdl. Je možné, že jen tři roky zletilá blondýnka porazí zkušenou kuchařku Líbu? Soupeřit umí, učitelka mateřské školy je vášnivá sportovkyně, která vyhrála významné trofeje v kickboxu.

 

Čtvrtek – esoterička Alena (68)

Aktivní důchodkyně Alena se neřídí hláškou: Jezte česnek, nebude k vám chodit vůbec nikdo. Hosté přišli a dostali ho požehnaně hned v pomazánce na jednohubkách s ořechy. Jak bydlí nejstarší účastnice brněnského týdne? Všem to vyrazí dech, pak se ale během zábavy od plic zasmějí. A jak dopadne místní specialita – hrušovanské řízky?

 

Pátek – estét Jindřich (46)

Jindřichův mezonetový byt v Lesné je také výjimečný. Prostorný, útulný, vytapetovaný, schodiště zdobí litinové zábradlí. Sérii omáček Jindra obohatí méně známou hořčičnou, která ochutí jeho vepřové a domácí noky. Jako moučník upeče další závin. Do polévky zavaří vlastní knedlíčky. U jeho úhledně prostřeného stolu diváci odhalí, kdo se stal hostitelem brněnského týdne a odnese si sumičku 25 000 korun!

 

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/prostreno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.  

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama