Show Jana Krause: festivalový režisér, herečka-spisovatelka a pohled do vesmíru

V dalším dílu Show Jana Krause se představí režisér Fero Fenič, herečka Marie Doležalová a expert na vesmír Luboš Perek.
Show Jana Krause 18.3.

Prvním hostem u Jana Krause byl filmový režisér, producent a také zakladatel Febiofestu Fero Fenič. Usadil se vedle moderátora v dětsky vypadajících slunečních brýlích, naštěstí jejich důvod ihned vysvětlil – daroval Janu Krausovi také takové a prý jsou to brýle „po filmu“, protože filmy jsou dnes tak kruté, že člověk po jejich zhlédnutí potřebuje nahlížet na svět v poněkud jiném, lepším světle, které mu dodají právě tyto brýle. „Ale jo, jsou dobrý! A víš, že i ty vypadáš líp?“ komentoval okamžitě Jan Kraus, a jak tak vedle sebe seděli s panem Feničem ve žlutých „dětských slunečních brýlích“ se jménem Biokuláre, opravdu působili naladěně a bez stresu. A protože bude mít pan Fenič narozeniny, předal mu Jan Kraus zajímavě vypadající pěnový dort z oblíbené kavárny pana Feniče – a jak je zvykem Jana Krause, využil blahopřání ke své zálibě – zapálil svítící fontánu na dort, a vznikla tak vtipná etuda, kdy rachejtle hořela nepřiměřeně dlouho.

Fero Fenič v SJK
Fero Fenič v SJK

Již bez brýlí vstoupila na pódium Marie Doležalová, druhý host Show Jana Krause. „Marie Doležalová je herečka, velmi potřebná!“ uvedl ji Jan Kraus a vzbudil tímto výrokem smích a pokračoval výčtem divadel, kde Marie působí. Představil ji ale také jako blogerku, která založila blog s názvem Kafe a cigárko. „Já jsem na to kouknul a tento blog opravdu představuje tento náš cech tak, jak vypadá,“ uznal moderátor, možná s mírnou ironií v hlase. Začal si pak s Marií povídat o tom, jaké byly její začátky.

Marie Doležalová v SJK
Marie Doležalová v SJK

Posledním hostem byl pan docent Luboš Perek, emeritní ředitel Astronomického ústavu České akademie věd. „Dovolíte, abych řekl váš věk?“ „Sto let bez pěti procent!“ Pan docent se tak přiznal k neskutečnému věku 95 let, a když z jeho slov vyplynulo, že stále sem tam zajde do práce a aktivně se o vše vědecké dění zajímá, ještě více stoupl obdiv diváků. „Co říkáte na prodej pozemků na Měsíci, já mám pozemek u základny…“ dotazoval se Jan Kraus a pan docent přiznal, že mu jeden jeho pravnuk také koupil pozemek na Měsíci. „Tak to budeme sousedé! To se tam možná sejdeme,“ radoval se Jan Kraus.

Luboš Perek v SJK
Luboš Perek v SJK

Pokud se chcete skvěle bavit a dozvědět se velmi zajímavé věci, nezapomeňte se dívat večer na další premiérový díl Show Jana Krause!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama