Show Jana Krause: rychlý herec, mecenášství jako koníček a vzorec lásky

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Petr Rychlý, lékařka a mecenáška Dadja Altenburg-Kohl a endokrinolog Luboslav Stárka. Reprízu Show Jana Krause uvidíte ve středu ve 22:05 na Primě.
Show Jana Krause 1.4.2015

S úsměvem na rtech a s pozdravem od ředitele Vinohradského divadla Tomáše Töpfera přichází první host dnešní Show Jana Krause – herec, moderátor a známý vypravěč vtipů Petr Rychlý, který hned v úvodu pobaví diváky židovským vtipem a několik dalších vtipů nezadržitelně chrlí i v průběhu celého rozhovoru. Od vyprávění vtipů je už jen krůček k tomu, aby Petr zavzpomínal, jak byl díky „vydávání zvuků“ objeven v hospodě Jiřím Lábusem, což odstartovalo jeho televizní kariéru, mimo jiné v pořadu Natoč to!

Petr Rychlý v SJK

Dalším hostem je Dadja Altenburg Kohl, první laureátka státní ceny ministra kultury Mecenáš české kultury za svůj přínos pro rozvoj Národního divadla. Jan Kraus ve stručnosti představí zajímavý životní příběh paní Dadji neboli Drahomíry, která odešla v dobách socialismu do Německa, kde se věnovala obličejové chirurgii, a posléze se po roce 1989 pracovně vrátila zpět do Čech. Založila a vedla zde pobočku německé rodinné farmakologické firmy. Po letech firmu prodala, díky čemuž získala dostatek prostředků na založení muzea a galerie v Nerudově ulici a především na podporu umění a kultury vůbec, například opravu Hynaisovy opony v Národním divadle či lunety Mikoláše Alše.

Dadja Altenburg-Kohl v SJK

Poté, co Jan Kraus srdečně poděkuje paní Altenburg Kohl za její filantropii a přínos české kultuře, přivítá svého posledního hosta – pana profesora Luboslava Stárka, předního českého endokrinologa. Ten se hned zkraje omlouvá, že nepřináší žádný dárek, neboť vzhledem k jeho oboru by to byly nejspíš jen nějaké ampule s testosteronem a toho očividně není Janu Krausovi zapotřebí. Ten však oponuje, že si všímá, že u něj dochází k poklesu, což pan profesor ihned dává do souvislostí a vysvětluje jako normální jev. Co je vlastně endokrinologie?

Luboslav Stárka v SJK

S nedostatkem testosteronu je spojena řada civilizačních nemocí, například cukrovka, kardiovaskulární potíže. Hladinu našich hormonů ovlivňuje dokonce již pobyt v děloze matky a například nedostatek hormonů štítné žlázy může snížit u plodu dítěte IQ až o 10 bodů. Avšak zpět k oblíbenému testosteronu, který mají dokonce i ženy, avšak jeho nadbytek u nich vede k růstu vousů či výskytu akné, správně má mít žena asi desetinu toho, co muž, muži naopak mají ženský hormon, který vzniká z mužského. O tom, jak muž je, resp. byl zásoben testosteronem, se může přesvědčit jednoduchým testem – pohledem na ruku. Nechte se překvapit, podobně jako diváci v sále a jako samotný Jan Kraus, tím, co vám prozradí o hladině testosteronu ukazováček na vaší ruce…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama