Smrtonosná past 5 aneb Bruce Opět v akci!

V pátém díle „Smrtonosné“ série nás Bruce Willis zavede do Ruska, aby se spolu se svým znovunalezeným synem postavil ruské mafii. Těšte se v sobotu, ve 20.15 na Primě!
Smrtonosná past 5 Prima kino

John McClane je pro fanoušky akčních snímků pojem. Tam, kde přehled běžného televizního diváka končí u Chucka Norrise a možná ještě tak MacGyvera, každý fanda akčních filmů bez váhání vysype z rukávu, že John McClane alias Bruce Willis je legendární nestárnoucí, nesmrtelný (a to doslova) polda, který má tu vzácnou vlastnost přimíchat se vždy do toho největšího průšvihu pod sluncem a jako zázrakem z něj vyváznout živý.

V tomto směru nepřináší pětka Smrtonosné pasti nic nového, možná jen výše uvedená tvrzení o nesmrtelnosti a neporazitelnosti hlavního hrdiny lehce umocňuje. John se tu bez mrknutí oka pouští do křížku s vojenským vrtulníkem (a samozřejmě vyhrává), nevybuchují tu už jen auta, ale rovnou zbraně obohacené plutoniem ukryté v srdci Černobylu. Střílí se o sto šest a automobilové honičky v centru Moskvy (ve skutečnosti Budapešti) fanoušky této série jistě také potěší. John McClane již sice trochu stárne a musí se o své místo pod sluncem dělit zhruba půl na půl se svým synem (Jai Courtney), ale ani to nevadí. Paradoxně to možná nejvíc ocení ženské publikum, protože Jai vypadá před kamerou zatraceně dobře (zvlášť ve svých bílých upnutých kalhotách). Na konci budete muset překousnout trochu toho otcovsko-synátorského klišé, ale i to se dá vydržet, protože hned zas něco vybouchne nebo se začne střílet.

Co se dějové zápletky týče, potenciál jí rozhodně nechybí. John McClaine se vydává do Moskvy pomoci z vězení svému synovi, se kterým již dlouhá léta neviděl. Jaké je jeho překvapení, když zjistí, že Jack je ve skutečnosti agent CIA v utajení, který má na starost chránit informátora z vlastních řad Komarovova. Táta i syn tváří tvář mocným ruským oligarchům, moskevskému podsvětí a mafii musí překonat osobní rozpory a nasadit své životy, aby dokázali Komarovova dostat do bezpečí a odvrátili hrozbu globálního významu ukrytou v opuštěném Černobylu…

Věděli jste, že…

  • Točilo se povětšinou v Budapešti a okolí.
  • V gangu ruských mafiánů nebyl ve skutečnosti jediný Rus. Všichni herci byli buď Slováci, Maďaři, Srbové, Mongolci nebo Ukrajinci.
  • Výše zmiňovaný vrtulník (Mil Mi-26), který má ve snímku nezastupitelnou roli, je největším a nejsilnějším strojem svého druhu na světě.
  • Snímek měl premiéru v roce 2013 a jeho tržby podle očekávání několinásobně překročily náklady na jeho výrobu. S rozpočtem necelých 100 milionů dolarů film celosvětově utržil přes 300 milionů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama