Sobotní pokračování roadshow Prima jede... za vámi na pražském Výstavišti patřilo oslavám 22 let vysílání

Prima oslavila 22 let vysílání první komerční televize u nás s unikátním zpravodajským kaminonem. Prima začínala jako Premiéra TV. Nejstarším pořadem jsou Zprávy, které tehdy fungovaly pod hlavičkou Deník.
Prima jede... za vámi Praha - Obrázek 8

"Jsme moc rádi, že jsme u sobotních oslav mohli být s našimi fanoušky. Primě přejeme dlouhý život a mnoho spokojených diváků," uvedli Gabriela Kratochvílová a Roman Šebrle, kteří Zprávy FTV Prima moderovali na pražském Výstavišti přímo z unikátního mobilního studia.

Prima jede... za vámi Praha - Obrázek 9 Foto:

Oslavy 22 let vysílání Primy probíhaly prakticky celé odpoledne. Popřát přišli ABBA STARS, Marian Vojtko či Maxim Turbulenc. Svým narozeninovým zpěvem přidali ruku k dílu právě Gabriela Kratochvílová a Roman Šebrle, kterým pomáhal i moderátor Krimi zpráv Roman Pech.

"Ve škole jsem měl na výběr, jestli půjdu na zpěv nebo na výtvarnou výchovu. Malování nakonec zvítězilo," smál se Roman Šebrle. "No, Romane, ještě že tak," shrnul po pěveckém výkonu Petr Vágner, který měl v režii moderování doprovodného programu.

Prima jede... za vámi Praha - Obrázek 17 Foto:

Nejstaršími pořady dnešní Primy jsou právě Zprávy a publicistický pořad Svět 95, který dnes nese název Prima ZOOM svět. Ve vysílání jej diváci nacházejí každou neděli v 9.20.

Také v Praze na Výstavišti se vysílala celá zpravodajská hodina, vedle hlavní relace i Krimi zprávy s Romanem Pechem, Divácké zprávy s Tomášem Krausem a VIP zprávy s Laďkou Něrgešovou. Živé vysílání ukázalo, jak moc dokáže kouzlit počasí. Nad Prahou se v tu dobu střídalo slunce s občasnými přeháňkami, nebo dokonce kombinace obojího. Výsledkem byla duha, která symbolicky ozářila zpravodajský kamion.

 

Také v Praze probíhal projekt Koruna za kilo, v rámci něhož je možné se zbavit drobného nepotřebného elektra a přispět na dobrou věc s partnerem roadshow Prima jede... za vámi, společností ASEKOL.

"V době od 2. května do 7. srpna, kdy bude Prima se svým kamionem na cestách, budeme ve všech zúčastněných městech vážit, kolik kilogramů starého elektra lidé do červených kontejnerů a sběrných dvorů donesou. Nejúspěšnější město získá šek na 30 tisíc korun, který může použít na dobročinné účely. Druhé město vyhraje dvacet a třetí pak deset tisíc,“ říká k soutěži mluvčí společnosti ASEKOL Martina Ďaďová. Ten, kdo přinese nejvíce drobného elektra, získá chytrý telefon.

Prima jede... za vámi Praha - Obrázek 10 Foto:

Na místě byly i  atrakce společnosti GENERALI. "V exkluzivním průzkumu pojišťovny GENERALI se čeští řidiči přiznali k mnoha hříchům, kterých se na silnicích dopouštějí. Dopravní předpisy porušují téměř čtyři pětiny z nich, i když prý ´zcela výjimečně´. V rámci roadshow TV Prima proto pojišťovna Generali zavítala společně s Besipem i do Plzně a nabídla návštěvníkům možnost vyzkoušet si dopravní nehodu na vlastní kůži a bez následků. Návštěvníci si přišli vyzkoušet náš unikátní simulátor nárazu, který je jediný svého druhu v ČR nebo se mohli vyfotit s maskotem projektu Vymoly.cz. Zároveň se přímo na místě dozvěděli, jak vyhrát Audi A6 našeho šéfa nebo povinné ručení plné výhod," řekl mluvčí pojišťovny GENERALI Jiří Cívka.

Praha byla osmou zastávkou letošní roadshow Prima jede... za vámi. V dalších týdnech se tým zpravodajství TV Prima podívá i do Ústí nad Labem, Tábora, Teplic, České Lípy, Písku, Mělníka a Žatce.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama