Úspěšná roadshow Prima jede… za vámi 2015 znovu vyráží. Živé přenosy Zpráv uvidí diváci 15 měst

Letošní roadshow navazuje na úspěch loňského ročníku. Jejím účelem je opět přiblížit divákům zpravodajství FTV Prima. V tomto roce bude akce jednodenní – vždy v sobotu. A začínáme 2. 5. v Pardubicích.
Prima jede… za vámi
Prima jede… za vámi

Do českých a moravských měst začne o víkendech znovu vyrážet zpravodajský kamion televize Prima. Unikátní mobilní zpravodajské studio od května do srpna zavítá do celkem 15 měst, ze kterých živě odvysílá svou hlavní zpravodajskou relaci, Zprávy FTV Prima. První zastávkou budou v sobotu 2. května Pardubice, končit se bude 8. srpna v Žatci.

Kromě živého vysílání Zpráv FTV se mohou diváci přímo na místě setkat se svými oblíbenými hvězdami z televizní obrazovky nebo se pobavit na odpoledním doprovodném programu, který začíná každou sobotu od 15 hodin. Vystoupí například Ewa Farna s kapelou, skupiny Maxim Turbulenc, Queenie, Taxmeni nebo známí muzikáloví zpěváci. Zájemci si mohou přijít pro podpis tváří zpravodajství i seriálů televize Prima – Všechny moje lásky, Cesty domů nebo Svatby v Benátkách.

Karel Voříšek v Mikulově mezi diváky Foto:

Odpoledne plné zábavy budou moderovat Karel Voříšek, Lucie Šilhánová nebo Petr Vágner. Ve zpravodajském studiu se budou střídat moderátorské dvojice ve složení Klára Doležalová a Karel Voříšek, Gabriela Kratochvílová a Roman Šebrle a Terezie Kašparovská výjimečně ve dvojici s Pavlem Štruncem, který dočasně zastupuje zraněného Tomáše Hauptvogela.

„Když jsme v loňském roce s naší zpravodajskou roadshow startovali, byli jsme napnutí, jak ji diváci přijmou. Reakce byly ale nesmírně pozitivní a celá roadshow nás naplnila velkým optimismem. Za celý realizační tým a moderátory tak můžu říct, že už se na další setkání s našimi diváky moc těšíme,“ říká šéfredaktorka zpravodajství FTV Prima Jitka Obzinová.

Jedni z výherců soutěže o návštěvu mobilního studia a s nimi Šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky FTV Prima Jitka Obzinová Foto:

A na co se můžete těšit v Pardubicích?

Moderátorem sobotní akce bude Karel Voříšek

Zahájení programu je plánováno na 15.00 hod. V rámci odpoledne jsou připraveny soutěže pro návštěvníky, vystoupení skupin Maxim Turbulenc, Queenie, vystoupení umělců z muzikálů Děti ráje nebo Fantoma opery. V 18.55 budou moci diváci sledovat živě Zprávy FTV Prima.

Pro děti je připraven bohatý doprovodný program – např. malování na obličej či skákací hrad. Návštěvníci jednotlivých měst se mohou dále těšit na autogramiády umělců i moderátorů.

Prima jede Pardubice 2.5.15 Foto:

Partnerem roadshow se stala společnost ASEKOL, která na všech zastávkách umístí speciální maketu červeného kontejneru pro sběr vysloužilého elektra. Lidé tak budou moct donést své vyřazené elektrospotřebiče a jednotlivá města spolu budou soutěžit v tom, kolik elektrospotřebičů se vybere. Ten, kdo přinese nejvíce drobného elektra, získá chytrý telefon, odměňovat se bude i nejoriginálnější elektrozařízení.

asekol koláž

Nahlédněte s Primou do červeného kontejneru

„V době od 2. května do 8. srpna, kdy bude Prima se svým kamionem na cestách, budeme ve všech zúčastněných městech vážit, kolik kilogramů starého elektra lidé do červených kontejnerů a sběrných dvorů donesou. Nejúspěšnější město získá šek na 30 tisíc korun, který může použít na dobročinné účely. Druhé město vyhraje dvacet a třetí pak deset tisíc,“ říká k soutěži mluvčí společnosti ASEKOL Martina Ďaďová.

Za každý vysbíraný kilogram elektra, který lidé vytřídí během roadshow Prima jede za vámi přímo na náměstích, pošle ASEKOL navíc deset korun nadačnímu fondu Rovná šance, který pomáhá handicapovaným nalézt si práci.

Dalším partnerem roadshow je pojišťovna GENERALI, která společně s oddělením MD ČR BESIP navštíví sedm měst, ve kterých si budou návštěvníci moct přímo na místě vyzkoušet náraz při dopravní nehodě.

„V našem exkluzivním průzkumu se čeští řidiči přiznali k mnoha hříchům, kterých se na silnicích dopouštějí. Dopravní předpisy porušují téměř čtyři pětiny z nich, i když prý „zcela výjimečně“. Pravděpodobnost nehody je tudíž vysoká a my chceme řidičům i neřidičům ukázat, že riskovat se nevyplácí.

Prima jede... Generali1 - Obrázek 2

Češi: dopravní předpisy neporušujeme!

Přímo na náměstích si tedy mohou vyzkoušet náš unikátní simulátor nárazu, který je jediný svého druhu v ČR. A zároveň se návštěvníci přímo na místě dozvědí, jak vyhrát Audi A6 našeho šéfa nebo povinné ručení plné výhod," zve na akci tiskový mluvčí pojišťovny GENERALI Jiří Cívka.

Součástí roadshow bude také prezentace Rádia Kiss, Rádia Beat a Rádia Country.

Prima jede za vámi banner Foto:

Staňte se přímými aktéry Zpráv FTV Prima a nahlédněte do zákulisí vysílání.

Zavřený návěs je dlouhý 13,5 m, vysoký 4 m a široký 2,5 m tak, aby přesně odpovídal daným normám. Když se rozloží, jeho rozměry se zvětší zhruba na 13,5 m (včetně tahače) krát 5,5 m. Součástí kamionu je také redakční zázemí, musí se do něj tedy vejít dva počítače pro moderátory, počítač pro produkci a koutek, kde bude maskérna.

PLÁN MĚST, KAM ZA VÁMI PŘIJEDEME:

2. 5. 2015Pardubice
9. 5. 2015Brno
16. 5. 2015Ostrava
23. 5. 2015Plzeň
30. 5. 2015České Budějovice
6. 6. 2015Poděbrady
13. 6. 2015Náchod
20. 6. 2015Praha
27. 6. 2015Ústí nad Labem
4. 7. 2015Tábor
11. 7. 2015Teplice
18. 7. 2015Česká Lípa
25. 7. 2015Písek
1. 8. 2015Mělník
8. 8. 2015Žatec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama