V Show Jana Krause vás dnes pobaví americký velvyslanec, známá herečka a osobitý cestovatel

V dalším dílu Show Jana Krause se představí velvyslanec USA Andrew Schapiro, herečka Taťjana Medvecká a cestovatelský stand-up showman Ladislav Zibura. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu ve 21.35 na Primě.
Andrew Schapiro, Taťjana Medvecká a Ladislav Zibura
Andrew Schapiro, Taťjana Medvecká a Ladislav Zibura

Jeho Excelence Andrew Schapiro, velvyslanec USA v České republice, je prvním dnešním hostem. Moderátor ho hned v úvodu ujistí, že tato návštěva je pro pořad velkou ctí a potěšením, neboť se snaží zvát ty hosty, které odmítá náš prezident, a vytváří tak druhé mocenské centrum. „Vím, že je to tady významné mocenské centrum a já bych byl rád zadobře se všemi,“ říká diplomaticky pan Schapiro, jehož rodinná historie je zajímavým způsobem s naší zemí spojena. „Moji prarodiče žili v této zemi za první republiky. Měli zde velmi dobrý život a byli to velcí vlastenci. Svého prvního syna dokonce pojmenovali Tomíček podle prezidenta TGM. Moje rodina byla židovská, takže když v roce 1939 přišli nacisti, musela uprchnout. Bylo to dost složité, protože můj dědeček získal jen tři povolenky k výjezdu, ale rodina byla pětičlenná,“ vypráví pan velvyslanec o peripetiích vystěhování rodiny a ukazuje řadu dobových dokumentů, mimo jiné i vízum, které tehdy vydal americký konzulát v Praze a díky kterému mohla jeho maminka legálně odcestovat. 

Prohlédněte si fotogalerii:

Druhým hostem, zcela zaskočeným z předešlého hudebního výkonu pana velvyslance Schapiro, je oblíbená česká herečka Taťjana Medvecká. „Mám dvě skvělé dcery, také mám celý život jednoho manžela, no nudná osoba, no!“ prozrazuje na sebe paní Medvecká poté, co ji Jan Kraus představí jako vzornou studentku, svědomitou herečku, která si ručně přepisuje scénáře, a pečlivou ženu, která třídí odpady. „Já jsem takový snadný terč. Na jednu stranu mi lichotilo, že jsi mě pozval, protože tady jsou úžasní hosté, ale na druhou stranu jsem si říkala, ty koni, proč tam jdeš, tam se obnažíš, jak jsi hrozná,“ přiznává se smíchem paní Taťjana, která o sobě sebekriticky říká, že je zbytečně moc pracovitá a neumí chválit. 

Podívejte se na rozhovor s Taťjanou Medveckou:

Herečka Taťjana Medvecká v SJK

Jako třetí host přijal pozvání Ladislav Zibura, který původně studoval žurnalistiku a který se nyní věnuje hlavně pěšímu cestování. O zážitcích ze svých cest začal pořádat veřejné besedy, s nimiž zaznamenal fenomenální úspěch. „Besedy bych to asi nenazýval. To je takové jednostranné, já tam nemám prostor na dotazy. Neříkal bych tomu ani přednáška. Já tomu říkám stand-up, protože to asi nejlépe vystihuje atmosféru,“ upřesňuje pan Zibura nad mapou se záznamem svých cest.

Vyzpovídali jsme si i pana Ladislava Ziburu:

Cestovatel Ladislav Zibura v SJK

Těšte se na dobrou zábavu i na další zajímavé cestovatelské historky dnes večer v Show Jana Krause na Primě!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama