Víte co je MEKUL? Prozradíme, že se budete bavit

Město nad soutokem Labe a Vltavy v průběhu léta neusíná ospalou prázdninovou atmosférou, ale naopak ožívá akcemi, které spojuje trochu záhadný název „mekul“, ale znalci už vědí!
MEKUL 1

MEKUL je zkratka pro Mělnické kulturní léto, které již čtvrtým rokem přináší obyvatelům i návštěvníkům města pestrou paletu kulturních, uměleckých i zážitkových programů.

První část programu Mekul je v tuto chvíli sice už za námi, ale spousta kvalitní zábavy se teprve chystá.

Druhou polovinu prázdnin již tradičně zahájí Bitva mělnických vinařů, při níž se rytíři utkají o srdce čarodějky (1.8.). O týden později (8.8.) bude město patřit především skvělému vínu, gastronomickým specialitám, tradičním řemeslům a dobré zábavě. To vše nabídne Mělnický košt.

Mekul přípitek Foto:

Milovníkům hudby se představí Objev roku 2014 skupina Jelen (12.8.), na náměstí zahraje také Švihadlo (26.8.), Rybičky 48 (4.9.) či aktéři Bluesových večerů (bar Díra) a Medvědího muzicírování (bar Němý Medvěd).

Nové mělnické varhany rozezní naši přední varhaníci v kostele sv. Petra a Pavla při nedělních chrámových koncertech (16.8, 6.9.).

Filmové projekce budou pokračovat opět na Aušperku, ale do Mělníka v srpnu zavítá s novými českými filmy i oblíbený kinematograf bratří Čadíků. Film Mekuc promítne Velkou nádheru Paola Sorrentina (10.9.).

Nejmladší generaci bude patřit park u Masarykova kulturního domu (27.7.-7.8.), kde pro ně budou připraveny tvořivé dílny, hry, filmy a divadelní představení. Ostatně na divadlo jsou zváni i dospělí, a to na skvělou pantomimu Angel-y (4.8.).

Zájemcům o výtvarné zážitky a výstavy jsou otevřeny expozice Regionálního muzea Mělník či Galerie Ve Věži.

Mělnické pamětihodnosti budou milovníkům historie blíže představeny při letošních Dnech evropského dědictví, které nesou podtitul „Památky znovuzrozené“ (12.-13.9.).

Kulturní léto pak vyvrcholí v polovině září Mělnickým vinobraním (18.- 20.9.).

Mělnické kulturní léto Vás bude bavit. Srdečně zveme k návštěvě.

Vše o programu naleznete na webu: www.mekul.cz

Podívejte se na zde na video

MEKUL Jarošovci Foto:

 

 

Prima jede za vámi banner Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama