Zažít neuvěřitelné dobrodružství v muzeu? Kdy? No přece v noci!

Dobrodružná akční komedie Noc v muzeu, která okouzlila doslova celý svět, dostala v roce 2009 mladšího bratříčka. V očekávané dvojce je všeho víc. Víc triků, dokonalých postav, dobré hudby i fórků. Vydejte se na nezapomenutelnou cestu po obřím muzeu, v němž se v noci exponáty probouzejí k životu.
Noc v muzeu 2 - Obrázek 1

Bývalý noční hlídač z New Yorského muzea Larry (Ben Stiller) už dávno nestřeží muzejní exponáty. Je úspěšný, má firmu a vynalézá zajímavé věci. Mohl by být spokojený tak, jak je. Jenže po nočním životě v muzeu, kde se honil s kostrou tyranosaura, kamarádil se s kovboji, faraony a bývalým prezidentem, se mu trochu stýská. A to ještě ani netuší, že řada jeho oblíbených exponátů je považována za zastaralé a brzy má být odvezena na uskladnění do depozitářů v obřím muzeu Smithsonian ve Washingtonu. Už to není pro ožívající historické a zvířecí postavy dobrá zpráva. Největší hrozbou však začíná být, že jeden z exponátů – egyptský vládce Kahmunrah – se chce zmocnit tajemné tabulky s magickou mocí, oživit spící armády včetně všech lotrů z podsvětí a ovládnout svět.

Zprávu o blížící se katastrofě dostane Larry díky těžko uvěřitelnému telefonátu. Na druhém konci drátu je totiž miniaturní kovboj Jedediah. Larry neváhá a okamžitě se vydává do Washingtonu, musí přece zachránit kamarády exponáty a zabránit mocichtivému faraonovi převzít krutou vládu nade vším živým. Akce začíná!

Nechte se zlákat fantasticky zábavnou akční podívanou Noc v muzeu 2 v pátek ve 20.15 na Primě!

Christopher Guest a Hank Azaria
Christopher Guest a Hank Azaria

Dobří proti zlým

  • Na straně dobra bojuje: exprezident Theodore Roosevelt (Robin Williams), hunský náčelník Atila (Patric Galagher), minikovboj Jedediah (Owen Wilson), indiánka Sakagewea (Mizuo Peck), generál Custer (Bill Hader), opička Dexter, vědec Albert Einstein (Eugene Levy) a nezkrotná letkyně Amelia Earhart (Amy Adams)
  • Do řady zloduchů patří: velmi podrážděný faraon Kahmunrah (Hank Azaria), děsivý Ivan Hrozný (Christopher Guest), šéf mafiánů Al Capone (Jon Bernthal) a zloby plný Napoleon (Alain Chabat)
Ben Stiller a Amy Adams
Ben Stiller a Amy Adams

Info o Noci v muzeu 2:

1. Také druhý díl se stal kasovním trhákem. Digitální efekty, pronájmy budov a honoráře více než desítky hvězd sice spolykaly úctyhodných 150 milionů dolarů, tržby se však přehouply přes 413 milionů. Takže producentům se vklady bohatě vrátily.

2. O fantastický zážitek pro české diváky se postarali naši dabéři. Uslyšíte v něm dokonalé výkony Davida Prachaře, Luďka Čtvrtlíka, Tomáše Juřičky, Bohdana Tůmy, Aleše Procházky, Nikoly Votočkové a dalších.

3. Milým překvapením filmu Noc v muzeu 2 je Amy Adams, která zde zastává úlohu ženského elementu a protipólu ke Stillerově hlídači Larrymu. Její rozkošnou tvářičku jste nejspíš zaznamenali v disneyovce Kouzelná romance (2007), ve které se animovaná princezna dostane do lidského světa.

4. Amy Adamsová musela jako letkyně Amelia Earhart nosit upnuté kalhoty, což prý z duše nenáviděla. Vadilo jí, že je jí příliš vidět na zadeček. Hups, že by i hollywoodské hvězdy byly občas nespokojené s tím, jak vypadají?

5. Tvůrcům bylo umožněno použít do originálního názvu Night at the Museum: Battle of the Smithsonian název největšího a nejnavštěvovanějšího muzea na světě. Muzeum Smithsonian se nachází v americkém Washingtonu a kurátoři prý filmařům velmi pomáhali. O kolik se asi musela zvednout návštěvnost po odvysílání filmu?

(tek)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama