Nestihli jste Pevnost Boyard s úplně novými úkoly? Podívejte se na Prima PLAY!

Pokud jste nestihli premiérový díl Pevnosti Boyard s týmem Lejly Abbasové, podívejte se v našem online archivu na Prima PLAY. Uvidíte zbrusu nové úkoly a opravdu napínavou soutěž.
Tým s Otcem Furou
Tým s Otcem Furou
Reklama

Nestihli jste sobotní Pevnost Boyard? Podívejte se na Prima PLAY.

Pokud jste nestihli sobotní Pevnost Boyard, můžete se vždy po odvysílání podívat na Prima PLAY. S pokřikem „Hele, ty to dáš, poklad bude brzo náš!“ vtrhla do pevnosti odvážná pětice v čele s Lejlou Abbasovou. A otec Fura z ní chtěl udělat bělošku. Čekal ji totiž souboj v bílém bahně, sportovní výkon v mýdlové pěně a také bílý popílek v další disciplíně. Klíč byl málem její, ale něco se zvrtlo...

„Měla jsem otce Furu na telefonu a nejenom že jsem musela uhodnout hádanku, ale mezitím na mě padaly strašný kejdy hmyzu a byli to švábi, cvrčci, housenky, nevím přesně, co tam bylo, protože jsem se to snažila nevnímat a v tu chvíli to bylo pro mě asi nejhorší,“ vysvětluje moderátoka Top Staru Eva Perkausová.

Asante Kenya

Pro jakou nadaci tým soutěžil tentokrát? Nadační fond Asante Kenya, založený moderátorkou Lejlou Abbasovou, podpořil v Keni již 19 vzdělávacích projektů, postavil zde 5 škol, zřídil počítačovou učebnu e-Afric@ Cyber Cafe pro děti ze slumů a internátní školu pro masajské dívky prchající před rituálem ženské obřízky. V České republice spoluzaložil charitativní e-shop s africkými šperky imana.cz. Myšlenkou rozvojové pomoci nadačního fondu Asante Kenya je spolupráce, tedy diskuze nad plány a jejich realizací s vedením místních projektů. Nadační fond funguje na dobrovolnické bázi, spolupracovníci hradí náklady ze svých zdrojů, dary tak téměř beze zbytku putují přímo africkým projektům.

Asante Kenya v dnešní době podporuje organizaci Red Tribe a Projekt Pohlednice/Příběhy nás spojují fotografky Vladi Bajerovské. Red Tribe působí v oblasti Olorte na hranicích Keni a Tanzanie. V této lokalitě žijí Masajové ještě svým původním způsobem života. Je to bohem zapomenuté místo, vzdálené civilizačnímu ruchu, do nejbližšího města trvá cesta autem 4–5 hodin.

Více na www.asantekenya.org

Poslední díl Pevnosti Boyard můžete vidět v online archivu Prima PLAY

Reklama
Reklama