Pusťte si vraždu ve stínu feng-šuej na Primě PLAY. Polda je online!

Celou 4. epizodu nedělního detektivního seriálu najdete v úvodu. Polda pronikl do tajů homosexuálního manželství a čínské teorie o interiérovém designu. Vyšetřoval vraždu mistra feng-šuej Ludvíka Najmana, kterého někdo sprovodil ze světa přesně vedeným úderem mečem, užívaným v bojovém umění šao-lin.
Partnera zesnulého podezírá hlavně pro to, že by mu mělo jako dědictví po Najmanovi připadnout značné jmění.
Partnera zesnulého podezírá hlavně pro to, že by mu mělo jako dědictví po Najmanovi připadnout značné jmění.
archiv FTV Prima

Všechny odvysílané díly seriálu Polda můžete sledovat na Primě PLAY tady

Co se v nedělní epizodě odehrálo?

Michal Bříza je z této filozofie Dálného východu samozřejmě nesvůj a zpočátku podezírá homosexuálního partnera zesnulého, kterému by mělo dědictvím po Najmanovi připadnout značné jmění. Žili spolu totiž jako registrovaní partneři.

Registrované partnerství a čínské teorie o interiérovém designu jsou pro Michala něčím nepochopitelným a protože není přítelem politické korektnosti, ani se tím netají.

O to více ho překvapí, když vyjde najevo, že homosexuální sňatek nebyl podle zákona platný, takže hlavní podezřelý nezdědí nic.

Pozornost našich detektivů tak přitáhne zubař Vágner, který díky svému vztahu se zesnulým mistrem feng-šuej přišel o peníze, ženu i rodinu. Ale dobrý důvod k vraždě měli i Vágnerova žena se synem. Svou roli mohl sehrát i Najmanův nejlepší zákazník, majitel mnoha hotelů, které nechal navrhnout v duchu feng-šuej.

Když nezabere klasika ani rady psychožky?

Aby toho na poldu Michala nebylo málo, trpí po celou dobu vyšetřování případu chronickou nespavostí. Když mu nepřinášejí úlevu běžné metody jako alkohol a televize a nezabere ani pomoc atraktivní policejní psycholožky Táni Hoškové, rozhodne se uchýlit ke krajnímu řešení.

Navzdory předchozímu nutkání se východnímu učení vysmívat začne potají studovat feng-šuej a přeskupí zařízení svého spartánského obydlí. Díky tomu objeví něco, co mu konečně pomůže celý případ vyřešit.

Poldova Míša zatčena

Mezi vyšetřováním vraždy se Michal dozvídá, že na druhé straně chodby vyšetřují kolegové jeho dceru Míšu. Zadrželi ji během demonstrace nahou ve výloze. To se Michalovi nelíbí. Ještě více se mu ale nelíbí, že viděli Míšu bez šatů a neváhá jednat:-)

Poldova dcera se nezatýká a už vůbec ne nahá! Koukněte se na celou scénu na videu níže:

Polda (4) - Na poldovu dceru nesahat!

 

[[nid:]]

2. epizoda seriálu Polda nás zavede na kurz přežití.

VIDEA: Top 5 vtipných scén ze života poldy

Na takové znělce pracoval kreativní tým dva měsíce.

Ze života POLDY II: Se sovětskou kráskou na věčné časy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama