Vražda ve stínu feng-šuej

V dalším premiérovém dílu detektivního seriálu Polda pronikne do tajů homosexuálního manželství a čínské teorie o interiérovém designu. Bude vyšetřovat vraždu mistra feng-šuej Ludvíka Najmana, kterého někdo sprovodil ze světa přesně vedeným úderem mečem, užívaným v bojovém umění šao-lin.
Polda je z této filosofie dálného východu samozřejmě nesvůj a zpočátku podezírá homosexuálního partnera zesnulého.
Polda je z této filosofie dálného východu samozřejmě nesvůj a zpočátku podezírá homosexuálního partnera zesnulého.
archiv FTV Prima

Michal je z této filosofie dálného východu samozřejmě nesvůj a zpočátku podezírá homosexuálního partnera zesnulého, kterému by mělo dědictvím po Najmanovi připadnout značné jmění. Žili spolu totiž jako registrovaní partneři.

Premiérový 4. díl Poldy uvidíte v neděli ve 20.15 na Primě

Registrované partnerství a čínské teorie o interiérovém designu jsou pro Michala něčím nepochopitelným a protože není přítelem politické korektnosti, ani se tím netají.

O to více ho překvapí, když vyjde najevo, že homosexuální sňatek nebyl podle zákona platný, takže hlavní podezřelý nezdědí nic.

Pozornost našich detektivů tak přitáhne zubař Vágner, který díky svému vztahu se zesnulým mistrem feng-šuej přišel o peníze, ženu i rodinu. Ale dobrý důvod k vraždě měli i Vágnerova žena se synem. Svou roli mohl sehrát i Najmanův nejlepší zákazník, majitel mnoha hotelů, které nechal navrhnout v duchu feng–šuej.

Když nezabere klasika, ani rady psychožky?

Aby toho na Michala nebylo málo, trpí po celou dobu vyšetřování případu chronickou nespavostí. Když mu nepřináší úlevu běžné metody jako alkohol a televize a nezabere ani pomoc atraktivní policejní psycholožky Táni Hoškové, rozhodne se uchýlit ke krajnímu řešení.

Navzdory předchozímu nutkání se východnímu učení vysmívat, začne potají studovat feng-šuej a přeskupí zařízení svého spartánského obydlí. Díky tomu objeví něco, co mu konečně pomůže celý případ vyřešit.

Poldova Míša zatčena

Mezi vyšetřováním vraždy se Michal dozvídá, že na druhé straně chodby vyšetřují kolegové jeho dceru Míšu. Zadrželi ji během demonstrace nahou ve výloze. To se Michalovi nelíbí. Ještě více se mu ale nelíbí, že viděli Míšu bez šatů a neváhá jednat:-)

[[nid:]]

2. epizoda seriálu Polda nás zavede na kurz přežití.

VIDEA: Top 5 vtipných scén ze života poldy

Na takové znělce pracoval kreativní tým dva měsíce.

Ze života POLDY II: Se sovětskou kráskou na věčné časy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama