Dan Majer

Advokáta Dana Majera hraje Pavel Kříž. Jaké aféry na něj v nové roli čekají?
Aféry, 2. díl, Bláznivá, 4
Aféry, 2. díl, Bláznivá, 4
Prima

Pavel Kříž

Rodák z Brna se narodil v roce 1961. Herectví se věnoval od dětství, navštěvoval dramatický kroužek, hrál v amatérském divadelním souboru a byl členem Dětského studia Divadla Na provázku. Chtěl být lékařem, ale z kádrových důvodů nebyl přijat na gymnázium, a proto nemohl na medicínu. Byl přijat na pražskou hereckou konzervatoř a už během studia si zahrál ve filmu – nejznámější je jeho Štěpán Šafránek z pentalogie o básnících. Po konzervatoři nastoupil do Divadla E. F. Buriana (hrál mimo jiné Vojcka v Buchnerově Vojckovi, Trepleva v Čechovově Rackovi), poté přešel do Činoherního klubu (Doktor Lvov v Čechovově Ivanovovi) a hostoval také v Divadle Na zábradlí (Scipio v Caligulovi).

 

V roce 1988 emigroval do Kanady, kde pracoval v různých profesích, nakonec se prosadil jako psychoterapeut (tento obor vystudoval na univerzitě ve Vancouveru). Současně pracoval v rozhlase a spolupracoval s českou amatérskou scénou Divadlo Za rohem. Zde hrál v Havlově Žebrácké opeře, v Kunderově hře Jakub a jeho pán a hrál i režíroval Havlovu Audienci. Od první poloviny devadesátých let se opět pravidelně vrací i do Česka a věnuje se znovu herecké kariéře. Stal se členem Národního divadla v Praze (Dostojevského Běsi, Shakespearův Antonius a Kleopatra, Bergmanova Podzimní sonáta) a natáčel filmy i televizní inscenace.

 

Věnuje se také dabingu. Zajímá ho zdravotní problematika – spolupracoval například s ČT Praha na magazínu Manažerem vlastního zdraví nebo na kampani zdravotní pojišťovny Zdraví jako vášeň. V netradiční roli se divákům představil i jako účastník čtvrté řady taneční soutěže Star Dance, kterou vyhrál. Jeho aktuální seriálovou rolí je postava rozvodového právníka Dana Majera v novém seriálu TV PRIMA Aféry. Současně má před sebou novou velkou divadelní výzvu. Od poloviny března 2011 zkouší v americkém Hustonu postavu Šaška v Králi Learovi v anglickém originále, se kterou se představí
i českým divákům.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama