Lucie Nováková

Asistentku Dana Majera, Lucii Novákovou, hraje Kristýna Fuitová-Nováková.
Aféry, Kristýna Fuitová-Nováková alias asistentka Lenka Nováková
Aféry, Kristýna Fuitová-Nováková alias asistentka Lenka Nováková
Prima

Kristýna Fuitová-Nováková

Rodačka z Prahy se herectví věnuje už od svých 10 let. Po střední odborné škole specializační (obor cestovní ruch) absolvovala DAMU, katedru alternativního a loutkového divadla. V letech 1994 až 1998 byla členkou Divadelního souboru Bílá síť, organizovala i vlastní divadelní projekty (například v roce 2005 autorské představení ADORE
v divadelním prostoru NoD v Praze).

 

Ve filmu debutovala v roce 1996 ve snímku podle knihy Michala Viewegha Výchova dívek v Čechách, kde na sebe upozornila jako školačka Agáta. V této roli neušla pozornosti režiséra Jana Hřebejka, který ji pozval na konkurz pro postavu Jindřišky ve filmovém hitu Pelíšky. Hrála také ve filmu Ro(c)k podvraťáků, Chyťte doktora, Kuky se vrací nebo ve snímku Dvojka.

 

Účinkovala v několika televizních seriálech (například Letiště, Bazén nebo Ordinace v růžové zahradě). Objevila se i v dokumentu Můj dům, můj hrad nebo ve filmu Jak jsme natáčeli s Tomem – vítězném snímku mezinárodní přehlídky CIAK Junior – soutěže krátkých filmů natočených podle dětských námětů. Její aktuální seriálovou rolí je postava Lucie – asistentky rozvodového právníka Dana Majera v novém seriálu Televize PRIMA Aféry. Je na volné noze, hraje hlavně ve Studiu DVA, kde jí aktuálně čeká premiéra hry Soukromý skandál (režiséra a autora Patrika Hartla). V létě 2011 ji uvidíme také ve třech hrách v rámci Léta hereckých osobností Studia DVA – Zdravý nemocný, Absolvent a Soukromý skandál. Je maminkou dcery Rozárky.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama