Šéfa čeká kuchař v montérkách a provozní umělec. V dílu Ano, šéfe! na (hl)AVU

Tohle šéf nezažil: Provozovatel restaurace je umělec Vojtěch Fröhlich. Studovaný umělec! Věnuje se konceptuální tvorbě. A je také vášnivý horolezec. Dokázal prolézt akademií do třetího patra bez dotyku země. Jak je ale dobrý v podnikání? Šéf vyrazí do restaurace na Akademii výtvarných umění (AVU).
Šéf to tu nebude mít jednoduché.
Šéf to tu nebude mít jednoduché.
archiv FTV Prima

Samotný kuchař, který vlastně také není kuchař, vaří v montérkách. „Ty mě znervozňuješ v těch montérkách, mám pocit, že je tady máte něco rozbitýho,“ nevydrží po druhé návštěvě podniku šéf a věnuje mu rondon.

Všechny díly a bonusy z Ano, šéfe! můžete sledovat také online na webu Prima PLAY

Kolegové umělci hodnotí provozovatele restaurace jako jednoho z nejzajímavějších umělců nastupující generace. To šéfa zaujme a nechá si ukázat jednu z jeho instalací. V galerii, kam je pozván, uvidí řadu trubiček zavěšených na zdi, ústících v trysku. „Post mix jako exponát jsem ještě neviděl. Spíš jako prostředek na vydělávání peněz,“ konstatuje udiveně Zdeněk Pohlreich, co všechno se dá dnes vydávat za umění, ochutná malinovku z tohoto interaktivního díla a nechá se raději odvézt zpět do kuchyně.

Jak mu ta dosavadní chutnala? To si pusťte na VIDEU:

Ano, šéfe! (AVU) - It taste like shit
Ano, šéfe! (AVU) - It taste like shit

Restauraci vzal Vojtěch Fröhlich vážně, šel se vyučit kuchařem, při závěrečné zkoušce ale propadl. Šéf to tu nebude mít jednoduché, většina umělců popkulturou pohrdá. Atmosféru vystihují slova studenta-číšníka: „Ano, šéfe! – to je ten pořad, co se na něj dívají chlapi s lahváčem?“

A co si ochutnat ještě koláček a chlebíček. Koukněte na další dvě předpremiérová videa:

Ano, šéfe! (AVU) - Koláč
Ano, šéfe! (AVU) - Koláč

Pan provozní si dělá rekvalifikační kurz na kuchaře. Už umí i chlebíčky:-)

Ano, šéfe! (AVU) - Chlebíček
Ano, šéfe! (AVU) - Chlebíček

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama