Anna Lacová s Janem Ranným hodnotí

Předmětem proměny byl dětský pokoj pro tři holčičky různého věku. S Janem Ranným jsme se proto snažili vytvořit atypický interiér, který by poskytoval designově nadčasové možnosti.
JSSS X, 3. díl, Království pro tři sestry, b1
JSSS X, 3. díl, Království pro tři sestry, b1
Prima

Dětský pokoj byl poměrně velký, ale i tak se ukázalo spaní v patře určitě z prostorových důvodů nejvýhodnější. Navíc měl byt vyšší stropy, takže se tohle řešení bez problémů ujalo.

 

Na jedné straně jsme tedy umístili zvýšené spaní, a to tak, že postele starších holek jsou v krajích palandy a meziprostor jsme uzpůsobili na společné hraní a tzv. uložiště plyšáků. Časem v tomto prostoru může spát i třetí dcerka, až trochu povyroste a bude-li o to stát – jednotlivé postýlky by se pak oddělily například záclonkami.

 

Pod touto sestavou se nachází skříně na oblečení a pracovní stoly, které jsou dispozičně mírně vystrčeny, kvůli lepšímu osvětlení.

 

Na protilehlé straně jsme na přání rodiny zaslepili průchozí dveře do obýváku s ložnicí, a to pomocí velké knihovny. Na tu pak navazuje koutek pro nejmladší dceru s menší postýlkou s úložným prostorem a sníženým stolečkem na kreslení. Uprostřed místnosti pak zbývá dost místa na volné hraní a povalování.

 

V celkovém desénovém řešení jsme zvolili kombinaci bílého nadčasového nábytku – atypicky vyrobeného s dívčími barevnými akcenty. Vše je vyrobeno z odolného lamina. Tyto prvky jsme pak zkombinovali s výraznou tapetou na části stěn a dívčími barvami ve svislých pruzích.

 

Takové řešení je časově flexibilnější, protože až děvčata časem třeba změní vkus v barvách, jednoduše se dá výrazná tapeta obměnit a jednoduchý nábytek bude ladit i k méně dětskému ladění pokoje. Pokoj jsme nakonec doplnili designově výrazným stropním světlem a originálními dětskými textilními a dřevěnými doplňky.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama