Funkčně inovativní změny interiéru hodnotí Ladislav Rendl

Koncept proměny vycházel tentokrát převážně z přání majitelů bytu, která byla velmi konkrétní.
JSSS IX. (5) Kuchyň snů k narozeninám, 4
JSSS IX. (5) Kuchyň snů k narozeninám, 4

S Kamilou Douděrovou jsme se proto snažili vytvořit interiér dle jejich představ a přidat několik designově i funkčně inovativních změn.

 

Základní dispoziční řešení interiéru jsme ponechali prakticky stejné. Do obývací části jsme umístili pouze pohovku, televizi a jídelní stůl. Paní majitelka si zde totiž nepřála žádné větší úložné prostory.

 

Na druhou stranu v kuchyni bylo nutné úložné prostory zvětšit, jelikož původní linka opravdu praskala ve „švech“. U nové jsme proto nezapomněli na vysoké skříně s dostatkem místa. Rovněž jsme změnili celkové rozvržení kuchyně. Dřez, myčku a ostatní spotřebiče jsme umístili tak, aby byly jejich pozice nejen esteticky působivé, ale i maximálně praktické. Linku jsme ponechali v béžovém tónu, který jsme zkombinovali s bílou. Akcentní oranžovou pro oživení jsme použili pouze na doplňcích. Obývací pokoj navazuje barevně na kuchyň. Je rovněž řešen stylem tón v tónu – sedací souprava s lenoškou jsou béžové a další nábytek v bílé barvě. Jako akcentní je opět použita oranžová, tentokrát na jídelních židlích.

 

Světlou kombinaci rovněž rozvíjí dřevěná podlaha v celém interiéru, která je šedobílá. Využili jsme původní obrázky a grafiky na stěnách – vše jsou originály –, pouze jsme je jinak orámovali a vytvořili z nich na stěně nad pohovkou zajímavou kompozici. Středobodem pokoje jsou designově originální futuristická světla.

 

Interiér jsme dále zútulnili pomocí jednoduchým bílých záclon a římských rolet na oknech.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama