Hodnocení od Petra Záluského a Karolíny Reslerové

Při proměně obývacího pokoje jsme s Karolínou Reslerovou měli na paměti hlavní požadavek, jímž bylo skloubit hudebního koníčka s nároky rodinného života. Vytvořili jsme tedy originální umělecký, ale zároveň praktický interiér.
JSSS X, 4.díl, Obývák, nebo hudební zkušebna?, po přestavbě 1
JSSS X, 4.díl, Obývák, nebo hudební zkušebna?, po přestavbě 1
Prima

V první řadě bylo zoufale potřeba vyřešit nedostatek úložného prostoru. Z toho důvodu jsme věnovali celou stěnu vestavěným skříním. Na další stěně jsme jako dekoraci využili CD, čímž jsme nechali vyznít často kvalitní grafiku a zároveň zjednodušili hledání. Stěna totiž současně slouží jako úložiště disků.
    
Museli jsme se také vypořádat se začleněním veškeré hudební techniky. Vyřešili jsme to jakýmsi „pódiem“. Na něm může majitel bytu zkoušet i koncertovat. Je zde rovněž k dispozici speciální osvětlení – svítící čtverec zabudovaný do sníženého podhledu, který vytváří správnou atmosféru. Vytvořili jsme i „zkušebnu“ – do jednoho rohu pódia jsme zabudovali počítač, aparaturu atd.  

Další zónu jsme utvářeli pro potřeby rodiny. Televizi jsme umístili na hranu pódia. Tak může rodina zůstat schoulená na protilehlé sedačce a sledovat buď televizi, nebo minikoncert na pódiu.

V interiéru jsou použity dvě základní barvy. Trochu klubovou temně modrou na stěně se stříbrným dekorem doplňuje klasická obýváková béžová, která prostor protepluje. S těmito odstíny ladí také závěsy a záclony.

V místnosti jsou dále lesklé akcenty, designový stolek a několik klubových doplňků. Většina předmětů má nějakou souvislost s hudební tematikou. Podlahu jsme zvolili tmavou a solidní – stejnou, jaká bývá v koncertních sálech. Hudební nástroje jsme zakomponovali tak, aby se staly součástí interiéru a působily jako originální dekorace. Stěnu za kytarami jsme nechali obložit izolačními deskami, které známe ze zkušeben. Plochu pro rozmístění CD jsme podlepili speciální fólií v dezénu zlatostříbrné leguání kůže (opět pro podpoření klubové atmosféry).

Celkový design jsme zvolili elegantní, s jednoduchými pravoúhlými tvary.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama