Hodnocení proměny u Olšovských

Původní podoba interiéru, kterou si vytvářeli sami majitelé, byla ve své podstatě v pořádku.
JSSS VIII. (16) Kuchyň pro paní kazatelku, kuchyň po 3
JSSS VIII. (16) Kuchyň pro paní kazatelku, kuchyň po 3

Na několika místech se však prokázalo, že nejde o profesionální práci. S Janem Ranným jsme se snažili prostor především prosvětlit a zmodernizovat.


Na majitelích bylo poznat, že mají rádi venkovský historizující styl, což podtrhovaly detaily a několik diskutabilních doplňků. Některé prvky se jevily až na hranici kýče.

 

Při proměně jsme chtěli zachovat útulnost, aby interiér stále respektoval, že jde o faru.

 

Snažili jsme se především vnést do prostoru světlo. K tomu bylo potřeba dostatečně dimenzované umělé osvětlení. Zdůraznili jsme cenné prvky, zejména klenbu, které jsme nasvítili světelnou rampou kolem celé místnosti. Tato rampa je ze sádry a uvnitř se nachází zářivka. Nepřímé osvětlení se vytvořilo odrazem od stropu – tím se osvětluje celá místnost. Dále jsme použili akcentové osvětlení v podobě látkových svítidel nad jídelním stolem a osvětlení kuchyňské linky včetně podsvícení barového pultu. 

 

Podlahu jsme zvolili vinylovou, v dekoru světlého kamene, aby i ona odrážela světlo.

 

Použili jsme zajímavý obklad za linkou, za pracovní plochou a zepředu z přední strany pultíku. Obklad je v cihlovém zabarvení, což majitelka nemovitosti jistě ocení.

 

Výklenek, který vznikl po zazdění okna, jsme využili na umístění vysokých skříní, v nichž se nachází lednice, trouba, mikrovlnka a spíž.

 

Barevné vyznění interiéru jsme sjednotili. Všechny stěny jsou vymalovány světlou šedobéžovou barvou. Od osvětlovací rampy nahoru jsme už nechali interiér bílý. V klenbách jsme zvolili výmalbu v odstínu obkladu.

Hlavní princip proměny: Kvůli světlu jsme vytvářeli vše světlé. Jsou zde jen barevné akcenty v některých místech, a to v barvách, které má paní majitelka ráda.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama