Hodnocení Zuzany Strouhalové a Radovana Mačáka

Při tvorbě designového konceptu jsme s Radovanem Mačákem vycházeli ze skutečnosti, že má paní ráda moderní design a živé a veselé barvy, jako jsou žlutá a zelená.
JSSS X. (2) Čtyři v jednom, 5
JSSS X. (2) Čtyři v jednom, 5

A také z faktu, že prostor je velmi malý. Museli jsme jej tedy maximálně přizpůsobit potřebám čtyřčlenné rodiny.


Místnost je opravdu malá na to, aby se do ní pohodlně vešly a kuchyň, jídelna, obývací pokoj, sezení a TV stěna. Proto jsme museli volit těsnější propojení kuchyně a TV stěny a použít skládací nábytek.

 

Při vstupu jsme umístili kuchyňskou linku, která začíná vyššími moduly, za nimiž jsme instalovali linku s horními skříňkami. Kuchyň přechází až na vedlejší stěnu, avšak již jen v podobě spodních skříněk. Na ty navazuje barový pultík, který může sloužit jako pracovní plocha nebo místo na notebook.

 

Zbytek stěny posloužil k umístění televizní komody, kterou jsme pro zachování jednotného stylu vytvořili z nižších modulů kuchyňského setu a doplnili poličkami v dekoru, jenž se již objevuje na baru. K protější stěně jsme situovali sklápěcí jídelní stolek a pohodlnou sedačku s konferenčním stolkem.

 

Aby rodinka minimálně narážela na ostré hrany, zvolili jsme u několika kusů nábytku oblé tvary. „Zakulacené“ detaily jsou třeba na jídelním stolku, poličkách a baru. Motiv křivek ve stylu Karim Rashid nás inspiroval i k veselému pojetí stěny, u které je sedačka.

 

Barva této stěny je zelenožlutá a tvoří kontrast k protější kuchyňské a TV stěně, jíž vládne neutrální kombinace bílé a šedé.

 

Hlavní myšlenkou proměny bylo propojení účelného a praktického designu v neutrálních tónech a hravých, veselých a živých motivů vln a barev.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama