Karolína Reslerová hodnotí přestavbu Marty s Alešem

Zadání vytvořit byt pro rockery v newyorském stylu se nám s Petrem Záluským opravdu moc líbilo.
JSSS IX. (3) Designové bydlení pro kreativce, 4
JSSS IX. (3) Designové bydlení pro kreativce, 4

Bylo však na začátku nutné vyhodit úplně všechno ze starého interiéru a radikálně zasáhnout i do dispozice panelákového bytu.


Původní kuchyňka byla tak malá, že se do ní nevešla moderní linka ani klasický jídelní stůl. Zároveň jsme však nechtěli ještě více zmenšovat obývák přidáním jídelního stolu.

 

 

Navrhli jsme tedy dva bloky: první vertikální – zády k jádru se dřezem a elektrospotřebiči, a druhý nízký – volně stojící v prostoru s varnou deskou, který slouží i ke konzumaci. Jedná se tak o kombinaci klasického stolu, varné zóny i barového sezení.

 

 

Opticky jsme zkrátili dlouhou stěnu mezi obývákem a kuchyní, zbavili se původních dveří a vytvořili kruhový portál. Stejný motiv kruhu se opakuje i na protější zdi. Zde se kruhy soustředně rozlévají do stran jako na kytaře slavného Zakka Wyldea. Prostor uvnitř je využit na fototapetu s výhledem na New York.

 

 

Místo lampy jsme použili filmový reflektor, jako konferenční stůl slouží muzikantská bedna, knihovna je spíše regálem v ateliéru, místo koberce je buvolí kůže. Sedačka se stříbřitě šedým potahem koresponduje s metalickou barvou na stěně. Vše se nějak pojí s hudební a filmovou tematikou.

 

 

Barvy jsme volili v odstínech černé, bílé, perleťové a metalické. Doplňkové odstíny byly béžové nebo kontrastní červené.

 

 

Celý design je založen na kontrastu, např. tmavá dřevěná podlaha vs. vysoký lesk, kov, sklo, zrcadla. Dále je zde kontrast retro vs. moderní a technické.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama