Marek Poddaný hodnotí přestavbu u Tarantových

Zásadním prvkem proměny byla změna dispozice bytu.
JSSS IX. (1) Obytná kuchyň snů, obývák 2
JSSS IX. (1) Obytná kuchyň snů, obývák 2

Společně s Ondřejem Borovcem jsme z původního obývacího pokoje vytvořili multifunkční místnost s kuchyňským a jídelním koutem a také s relaxační částí.

 

Co se týká barev, rozhodli jsme se pro kombinaci trendové bílé ve vysokém lesku, doplněné o odstíny šedé a středně tmavým exotickým dřevem.

 

Pro zdůraznění technického pojetí interiéru jsme zvolili výraznou skleněnou mozaiku s lesklým stříbrným povrchem a kontrastující betonovou stěrku na stěny. Naopak pro odlehčení technicky vyhlížejících materiálů je pak prostor doplněn světlou podlahou v přírodním duchu.

 

Nedostatečné umělé osvětlení prostoru jsme vyřešili jak závěsným svítidlem, tak bodovým osvětlením integrovaným do stropního podhledu. K zútulnění celého prostoru jsme použili několik druhů textilních doplňků, jako např. japonské stěny kombinované s průhlednými pásy. Vzor se opakuje i na dekoračních polštářích na pohovce.

 

V rámci zakázkové výroby jsme nechali vyrobit kuchyňskou linku s ostrůvkem, který bude sloužit zároveň jako jídelní stůl. Nevyhovující klasické dveře jsme nahradili dvoukřídlými posuvnými dveřmi na míru, díky nimž se prostor celkově otevřel a zpřístupnil.

 

Atypické je také nové umístění televize na dřevěný paraván u kuchyňského ostrůvku, který slouží zároveň jako nenásilný předěl prostoru.

 

V celkovém pojetí interiéru jsme se snažili o moderní prosvětlený interiér, jenž bude díky použitým materiálům nadčasový a dobře udržovatelný.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama