Orientální styl

Poradit si s neútulným podkrovím a stvořit v něm místo pro ložnici i obývací kout bude úkolem pro designéry Karolínu Reslerovou a Petra Záluského. Zadání je tentokrát opravdu specifické – interiér v orientálním stylu.
JSSS VIII. (15) Podkroví v orientálním stylu, patro 4
JSSS VIII. (15) Podkroví v orientálním stylu, patro 4

Paní Anna se po rozvodu přestěhovala zpět do domečku svých rodičů, který obývá společně s maminkou. Zabydlela se v podkrovní místnosti. Sama ale přiznává, že to tam vypadá jako směsice nábytku, které ovšem chybí např. prostor pro hosty nebo klid na spaní. Jak promění designéři stávající dispozici?

 

Majitelka miluje orient a v jejím příbytku jsou k nalezení sošky Buddhy, čínské zvonečky, indiánské totemy či japonské dekorace. Cokoliv exotického se jí líbí, a proto se designéři rozhodnou podpořit její vášeň a vytvořit dámský budoár v orientálním stylu. Jaká při tom platí pravidla a podle čeho vybírat exotické dekorace?

 

Kromě jiného použijí odborníci na snové bydlení také nábytek z ratanu. Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto materiálu? Co si o něm myslí VIP host, bavič Petr Novotný?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama