Radovan Mačák se Zuzkou Strouhalovou hodnotí

Naším úkolem bylo navrhnout ložnici s pracovnou, která doplní zbylé pokoje, a to obývák s kuchyňkou a budoucí dětský pokojíček.
JSSS IX. (6) Ložnice s pracovnou v bývalé garsonce, 4
JSSS IX. (6) Ložnice s pracovnou v bývalé garsonce, 4

Se Zuzanou Strouhalovou jsme chtěli dosáhnout příjemného vlídného prostředí, podpořeného koloniálními prvky.


Prostor byl relativně velký, a proto jsme jej snadno mohli rozdělit na spací a pracovní část.

 

Po vstupu do pokoje se ocitnete v zóně spánku. Protože si rodinka udělá šatnu v jiné části bytu, soustředili jsme se jen na vytvoření příjemného místa na spaní, jehož dominantou je postel doplněná o pár úložných prvků.

Do zóny u okna jsme situovali pracovnu. Majitel vykonává svou profesi doma, proto jsme kladli důraz na pohodlí a prostornost.

 

Při tvorbě konceptu designu jsme vycházeli z faktu, že paní má ráda koloniální styl. Chtěli jsme vytvořit vlídné prostředí, a ještě mu dodat více energie, výjimečnosti a originality (vzhledem k věku a povaze manželů).

 

Prostor jsme zvolili „etno street“ styl. Použili jsme například tmavé dřevo na posteli, baldachýn, dřevěné noční stolky, dřevo na podlaze atp. Inspirovali jsme se opět nákupy v bazaru.

 

Na boční stěnu pracovny, která propojuje pracovní a spací část, jsme umístili originální poličky. Stěnu jsme pojali v cihlově červené. V části za postelí je k vidění zajímavá výtvarná technika, tzv. batikování stěny. Protilehlou boční stěnu jsme nechali čistou, jen otlučenou až na cihlu a přetřenou.

 

Celý prostor je propojen barevnou kombinací cihlově červené, tmavohnědé, zlaté a bílé.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama