Simona Fritz a Zdeněk Němec hodnotí ráj na zemi

Na bytu byla znát nedávná rekonstrukce, ovšem zařízení působilo velmi nesourodým, navíc provizorním dojmem. Šlo spíše o skladiště dosluhujících kusů nábytku bez jakéhokoli konceptu.
JSSS IX. (7) Ložnice jako ráj na zemi, designéří
JSSS IX. (7) Ložnice jako ráj na zemi, designéří

Se Simonou Fritz jsme chtěli vytvořit útulnou ložnici, která nabízí nejen prostor pro kvalitní spánek, ale také veškerý komfort.

 

Do ložnice jsme zvolili tmavou podlahu, která budí pocit luxusu a exotiky. Konkrétně jsme sáhli po laminátové krytině v odstínu dub mořený do wenge. Tento velký, světlý a na jih orientovaný pokoj tmavší podlaha zútulní a opticky zmenší.

 

Nábytek jsme vybírali z přírodního teakového dřeva. Dbali jsme, aby se v ložnici nacházel dostatek úložných prostor – dřívější stav byl v tomto směru naprosto nevyhovující.

 

Postel jsme vybrali poměrně nižší, ale zase s vyšším čelem. Z pohledu filozofie feng-šuej je tato volba vhodná, protože poskytuje pocit ochrany a bezpečí při spánku. Doplňkové křesílko má zakulacený harmonizující tvar. Obecně je dobré mít vždy  v pokoji nějaký kruhový objekt. Do ložnice jsme také umístili dva taburety, které lze použít na odkládání šatstva či jako noční stolky.

 

Co se týká svítidel, sáhli jsme po velmi osobitých kouscích. Stropní světlo má excentričtější design, je výrazné, vytvořené ze skleněných trubic na drátech. Stolní a stojací lampy jsou vybrány tak, aby s ním ladily.

 

Celkový design ložnice jsme doplnili obrazy slavné malířky Dáši Pierce. Ty byly Simonou Fritz zadány speciálně pro tento pokoj. Jde o obrazy květin v tropických barvách. V neposlední řadě jsme při proměně mysleli na textilní doplňky– lehounký okenní závěs a polštářky na posteli. Doplňky jsme volili všechny párové, a to kvůli harmonii prostoru.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama